Toľko gólov nikdy nepadlo. Tréner Vrba ešte nezažil bláznivejší zápas

Brankár Matej Rakovan v drese FC Zlín.
Brankár Matej Rakovan v drese FC Zlín. (Autor: Facebook FC Zlín)
Michal Šášky|21. okt 2023 o 21:45

14 gólov v jednom futbalovom zápase je rekord českej ligy.

ZLÍN. Sú najväčší outsider tohto ročníka českej najvyššej futbalovej súťaže. Z dvanástich zápasov vyhrali len raz.

Majú na konte šesť bodov a hrozivé skóre -21. Futbalisti Zlína sa museli pred mesiacom otriasť z dvoch debaklov.

Najprv doma podľahli favorizovanej Plzni 1:7, o týždeň padli v Ostrave a prehrali 1:5. Zdalo sa, že to najhoršie majú za sebou.

Posledné dve kolá dokázali remizovať. Výraznou mierou sa o to zaslúžil Matej Rakovan, na ktorého adresu išli slová chvály.

V sobotu však prišli na zlínsku Letnú futbalisti Mladej Boleslavi a bola to nevídaná prestrelka. Slovenský brankár dostal deväť gólov.

Konečný výsledok by bol divoký aj pre iné športy než futbal. Aj preto ho zdieľala na sociálnych sieťach aj oficiálna stránka českej hokejovej súťaže.

Zlín doma prehral 5:9.

Čo sa v texte dozviete:

• Ako hodnotili výkon brankára Mateja Rakovana?
  • Aké mal štatistiky? Pozrite si grafiku.
  • Čo povedal tréner Pavel Vrba? Skončí v Zlíne?
  • Kedy zažila podobne divokú prehru slovenská Trnava?

Slovák si už možno nezachytá

Prvý polčas ešte neveštil nič výnimočné, Zlín ho vyhral 2:1. Všetky tri góly padli v rýchlom slede medzi 11. a 15. minútou.

Domáci sa pár sekúnd po prestávke dostali do vedenia 3:1. O osude stretnutia ale rozhodlo následne ďalších desať gólov, z ktorých osem strelila Mladá Boleslav.

„Toto sa stane raz za sto rokov,“ hodnotil zápas tréner Mladej Boleslavi Marek Kulič. Takáto prestrelka sa totiž nikdy v histórii samostatnej českej futbalovej ligy neodohrala.

A tak, ako mal slovenský brankár Matej Rakovan podpis na posledných dvoch remízach, tak sa veľkou mierou podpísal aj pod prestrelku.

„Brankári Matej Rakovan - ten predovšetkým - a Matouš Trmal vyzerali, že by dostali gól aj z bufetu. Za chrbát pustili prakticky všetko, čo na nich šlo,“ nešetril český iSport a pokračoval.

Slovák v bráne Zlína síce za prvé štyri inkasované góly nemohol, no piaty, šiesty a ôsmy prakticky sám spôsobil.

Domov»Futbal»Česko»Toľko gólov nikdy nepadlo. Tréner Vrba ešte nezažil bláznivejší zápas