Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Zákrok roka? Brankár Pohronia Libor Hrdlička chytil istý gól

Libor Hrdlička. (Autor: FK Pohronie)
Ivan Mriška|17. máj 2021 o 16:20

Neinkasoval už 360 minút.

SENICA, ŽIAR NAD HRONOM. Seničan Martin Košťál zahrával priamy kop a trafil ho výborne.

Z gólu sa však netešil. Fantastický zákrok však predviedol brankár Pohronia Libor Hrdlička, ktorý loptu vytlačil na rohový kop.

„Zákrok roka, fantázia,“ blahoželali mu spoluhráči i tréneri.

Libor Hrdlička: Ďakujem za gratulácie

Hrdlička skvelým výkonom dopomohol Pohroniu získať cenný bod v boji o záchranu.

„Zákrok možno vyzerá fantasticky, ale strela nebola až tak prudká, takže som mal čas sa tam dostať a vyraziť ju. Za gratulácie však ďakujem,“ skromne poznamenal brankár Pohronia Libor Hrdlička.

V zápase svoj tím viackrát podržal, čím potvrdil svoju aktuálne výbornú formu. Gól neinkasoval dlhých 360 minút.

„V predchádzajúcich zápasoch bolo na mňa minimum striel, dokonca boli aj také, že ani jedna nešla medzi žrde. Je to preto zásluha celého tímu,“ dodal Hrdlička, ktorý v minulosti chytal v poľskej, ukrajinskej či českej najvyššej súťaži.

Pred dvomi rokmi chytal aj vo fortunaligovom Trenčíne, no neuchytil sa a následne bojoval o záchranu v druhej lige s Interom Bratislava. 

Chvíľu chytal aj v Karvinej, neskôr opäť v druhej slovenskej lige za Petržalku. V Pohroní pôsobí od začiatku kalendárneho roka.

„Síce mám už 35 rokov, čo je pre niekoho vo futbale dosť. Ale snažím sa fyzicky držať krok s mladými chlapcami. A sem tam sa mi podarí aj niečo chytiť,“ pousmial sa.

Premiéra s kapitánskou páskou

V Senici nastúpil Hrdlička premiérovo aj s kapitánskou páskou. V pozícii kapitána nahradil Petra Pavlíka, ktorý v klube končí a prestupuje práve do Senice.

Tréneri sa preto rozhodli, že jeho nominovanie do obrany by nebolo ideálne riešenie.

„Peter strávil v Senici veľa času a blízko nej sa usadil s rodinkou. Takže je normálne, že sa tam vracia. Ja som bol určený ako jeden z náhradníkov, preto to beriem ako záskok,“ prezradil.

Tréner Pohronia Jan Kameník takisto odchod piliera svojej obrany chápe.

„Takéto veci sa vo futbale dejú, vyriešili sme si to v rámci klubu. Je to interná záležitosť,“ uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii, na ktorej hovoril aj o zahodených šanciach svojho tímu.

„Do zápasu sme vstúpili zle, veľa lôpt sme hrali zbytočne dozadu, miesto toho aby sme to hrali nahor a vytvárali tlak na súpera. Postupom času sme sa trochu upokojili, dokázali sme byť nebezpeční. Druhý polčas bol na oboch stranách dosť nervózny a bolo veľa zbytočných strát, chýbala tomu medzihra, presnosť a finálna prihrávka,“ hodnotil Kameník.

V poslednom kole Fortuna ligy privíta Pohronie doma Ružomberok. Ak získa v zápase čo i len bod, s istotou sa zachráni a zahrá si najvyššiu súťaž aj o rok.

„Verím, že sa v lige udržíme. Preto som do Pohronia v zime prišiel. Ľudia v klube robia všetko preto, takže by bola škoda to nezachrániť,“ uzavrel gólman Libor Hrdlička.

Tabuľka Fortuna ligy

Skupina o záchranu:

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články