Trenčín prišiel proti DAC o triumf po spornej penalte

Zápas Pohronie - Michalovce. (Zdroj: TASR - Erika Ďurčová)
TASR|14. feb 2021 o 17:30

Gól dosiahol pri debute.

AKTUALIZOVANÉ o 17:50

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín remizovali pri súťažnom návrate na svoj zrekonštruovaný štadión v dueli 19. kola Fortuna ligy s DAC Dunajská Streda 3:3, keď o triumf prišli v nadstavenom čase.

Dunajská Streda stráca z druhého miesta na lídra Slovan naďalej päť bodov.

Trenčín viedol po prvom polčase už o dva góly, keď svoj premiérový zásah v najvyššej súťaži dosiahol pri debute 17-ročný Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého slovenského hokejistu Pavla Demitru.

Favorizovaní hostia po prestávke v priebehu štyroch minút vyrovnali a hoci v 70. minúte Hamza Čatakovič poslal AS opäť do nŘkoku, aspoň bod pre DAC zachránil v piatej minúte nadstavenia Eric Ramirez z penalty.

Futbalisti FK Pohronie remizovali v nedeľnom stretnutí 19. kola Fortuna ligy s Michalovcami 1:1.

Zemplínčania neprehrali v piatom ligovom zápase v sérii, no v tabuľke figurujú až na predposlednom 11. mieste. Pohronie bodovalo po štvrtý raz za sebou a je ôsme.

Fortuna liga - 19. kolo

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 3:3 (2:0)

Góly: 26. Kadák, 29. Demitra, 71. Čatakovič - 56. Nicolaescu, 61. Kalmár (11 m), 90.+5 Ramirez (11 m). Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Jekkel, ŽK: Kadák, Pirinen, El Mahdioui, Zubairu, Čatakovič, Križan - Balič, Davies, Kalmár, Beskorovajnyj, Müller, bez divákov

/zostavy nájdete na tomto odkaze >>>/

Hlasy po zápase

Stijn Vreven, tréner AS Trenčín: "Som skutočne veľmi sklamaný, ako i chlapci v šatni. Až do konca sme mohli veriť, že môžeme zdolať silný tím. Pre nás prišiel smolný záver. Mali sme šancu zdolať silný tím ako DAC. Dokázali sme si vytvoriť tlak, dali sme góly.

Prišli však zranenia, museli sme striedať a to sa prejavilo na vývoji zápasu. Hostia vyrovnali a ak sa pozrieme, dva mesiace dozadu sme takéto zápasy prehrávali. Dvihli sme hlavu a Demitra mohol uzavrieť tento zápas. Myslím, že sme si zaslúžili zvíťaziť."

Bernd Storck, tréner DAC 1904 Dunajská Streda: "Videli sme veľmi otvorený zápas od dvoch tímov, ktoré chceli od začiatku zvíťaziť. Pokiaľ nevyužijeme šance, treba byť vzadu veľmi koncentrovaní, čo sme neboli. V zápase, kde musíte dobiehať náskok súpera to nie je jednoduché.

Za prvý polčas si Trenčín vedenie zaslúžil. Za druhý polčas musím dať kompliment mojim hráčom. Vrátili sme sa do zápasu a vyrovnali výsledok. V poslednej minúte sme mali pri penalte šťastie, ale za šance, čo sme mali je 3:3 ideálnym výsledkom. Škoda, že na tribúnach chýbali diváci."

FK Pohronie - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 18. Da Silva - 45.+3 Bednár. Rozhodovali: Prešinský - Somoláni, Košecký, ŽK: Mazan, Wier - Magda

/zostavy nájdete na tomto odkaze >>>/

Jan Kameník, tréner Pohronia: "Súper vstúpil do zápasu aktívnejšie, mal väčšie držanie lopty. Veľa šancí sme im ale nedovolili. Po zisku lopty sme chceli byť nebezpeční. Boli sme ale nepresní.

Dali sme ale pekný gól, ale v závere polčasu sme po rohu inkasovali, čomu predchádzali naše straty. V druhom polčase sa to viac otvorilo, obaja mohli udrieť, ale súper mal na lopte vyššiu kvalitu. Po troch zápasoch máme 7 bodov, máme radosť. Dnes bod musíme brať."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Videli sme vyrovnaný zápas. Najmä prvý polčas mal dobrú úroveň z oboch strán. Snažili sme hrať trpezlivo, ale súper dobre bránil. Druhý polčas bol opatrnejší. Bolo to o jednom góle, mali sme šancu, nepremenili ju. Škoda. Chceli sme vyhrať."