Poradila si s rozbitou traťou. Pozrite si Vlhovej víťaznú jazdu v Záhrebe

Petra Vlhová sa teší po triumfe v utorkovom slalome Svetového pohára v Záhrebe. Vľavo vzadu dvíha ruky hore jej otec Igor Vlha. (Autor: TASR)
Sportnet|4. jan 2022 o 17:33

Slovenka získala 16. slalomové víťazstvo vo Svetovom pohári.

ZÁHREB. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová začala športový rok 2022 víťazstvom v slalome Svetového pohára v Záhrebe.

V úvodných pretekoch kalendárneho roka potvrdila, že je aktuálne najlepšou slalomárkou na svete.

V jarnom počasí na veternej zjazdovke posypanej opadaným lístím šla po suverénnom prvom kole v druhom ako úplne posledná a náskok z prvého zužitkovala na bezpečné polsekundové víťazstvo.

V porovnaní časov samotného druhého kola skončila na 4. mieste. Jazdu jej poriadne znepríjemnila rozbitá trať.

Druhá skončila Američanka Mikaela Shiffrinová s odstupom pol sekundy, tretia bola Rakúšanka Katharina Liensbergerová s výraznou stratou 2,11 s.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Poradila si s rozbitou traťou. Pozrite si Vlhovej víťaznú jazdu v Záhrebe