8.Carlos SainzMcLaren+1,280
9.Romain GrosjeanHaas+1,441
10.Kimi RäikkönenAlfa Romeo+1,469

BUDAPEŠŤ. Holanďan Max Verstappen na Red Bulle odštartuje z pole position Veľkú cenu Maďarska F1.

Sobotnú kvalifikáciu vyhral časom 1:14,572 minúty, ktorým stanovil nový rekord Hungaroringu.

O 18 tisícin sekundy prekonal Fína Valtteriho Bottasa na Mercedese, z tretej priečky vyrazí v nedeľu o 15.10 h Bottasov britský tímový kolega Lewis Hamilton (+0,197 s).

Dvadsaťjedenročný Verstappen získal prvú pole position v kariére a stal sa jubilejným stým jazdcom v histórii F1 s kvalifikačným prvenstvom.

V pretekoch má na konte sedem víťazstiev, radoval sa na dvoch z predchádzajúcich troch veľkých cien.

"Je to neuveriteľné. Ešte na nás čakajú preteky, ktoré sú najdôležitejšie, ale je to pekné pre celý tím," citoval Holanďana portál autosport.com. V hodnotení šampionátu figuruje na treťom mieste so ziskom 162 bodov.

Na čele je obhajca titulu Hamilton (225) pred Bottasom (184).

Domov»Formula 1»Verstappen stanovil nový rekord Hungaroringu a získal svoju prvú pole position v kariére