Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Velez-Zuzulová ostáva pôsobiť v Dukle, bude dohliadať na výber talentov

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová jej otec Timotej Zuzula. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 10. apr 2018 o 14:11

Jej otec bude pokračovať v trénerskej činnosti.

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová zostáva aj spolu so svojim otcom Timotejom Zuzulom naďalej pôsobiť vo Vojenskom športovom centre Dukla Banská Bystrica.

Popri materských povinnostiach bude spolupracovať s vojenským centrom ako koordinátor pri výbere talentov. Jej otec bude pokračovať v trénerskej činnosti.

Rovnako tak v Dukle zostáva aj Veronikin fyzioterapeut slobodník Jakub Hudák.

"Veronikine rozhodnutie si vysoko vážim, pretože jej skúsenosti ako aktívnej pretekárky, určite potrebujeme pre ešte kvalitnejšiu prípravu našich lyžiarov. Budú tak mať možnosť spolupracovať s najlepšou z najlepších," povedal minister obrany SR Peter Gajdoš

Velez-Zuzulová: Dukla vždy stála pri mne

V utorok v priestoroch ministerstva obrany poďakoval Veronike, jej otcovi Timotejovi a jej fyzioterapeutovi slobodníkovi Jakubovi Hudákovi za dlhoročnú reprezentáciu VŠC Dukla a celého Slovenska.

"Nesmierne si vážim, že Dukla stála vždy pri mne, a to nielen vtedy, keď sa darilo," povedala Veronika Velez-Zuzulová, ktorá sa uplynulú sobotu v Jasnej oficiálne rozlúčila s aktívnou kariérou.

Potvrdila, že spolu s otcom plánujú spolupracovať s VŠC Dukla aj pri tvorbe Národného lyžiarskeho strediska.

Dostala dar

Generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko na stretnutí zdôraznil, že zámerom je riešiť situáciu vo VŠC Dukla Banská Bystrica systémovo.

"Tak, aby neboli úspešní športovci výsledkom tvrdej práce a obety ich rodičov, ale systému, ktorý funguje a je správne nastavený," citovala ho oficiálna tlačová správa MO SR.

Velez-Zuzulová od ministra Gajdoša a generálneho tajomníka Hoľka dostala aj osobný dar v podobe umeleckého diela s jej vyobrazením, odmenu z rezortu a kúpeľný pobyt v rezortných zariadeniach.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.