Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Famózna Veronika. Neverili im, ale Zuzulovcov nezastavili žiadne prekážky

Slovenská lyžiarka Veronika Velez - Zuzulová (vľavo) pózuje s Petrou Vlhovou počas jej rozlúčky s kariérou. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|8. apr 2018 o 11:26

Veronika Velez-Zuzulová sa definitívne rozlúčila so svojou bohatou lyžiarskou kariérou.

BRATISLAVA. Často odchádzajú potichu, bez záujmu fanúšikov či médií. Je len málo slovenských športovcov, ktorí zažili rozlúčku s vrcholovou kariérou pred fanúšikmi. Robiť nasilu to nemá zmysel. Treba si ju zaslúžiť výkonmi, správaním, ale najmä úspešným reprezentovaním seba i svojej krajiny.

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová to všetko splnila. V krajine pod Tatrami sa stala športovou fenoménkou.

Množstvo fanúšikov za ňou cestovalo stovky kilometrov, aby ju videlo priamo v akcii. Iní jej jazdy sledovali v napätí pred televízorom.

Tridsaťtriročná slalomárka svoju výnimočnú kariéru uzavrela v sobotu v Jasnej so svojimi najbližšími, ale aj s tromi tisíckami divákov, ktorí jej tlieskali.

Hodil jej loptu a ona nič

Jej športový príbeh je jedinečný. Z bratislavského sídliska, v okolí ktorého nie sú žiadne lyžiarske svahy, to dotiahla medzi absolútnu lyžiarsku elitu.

Dokázala to vďaka svojej húževnatosti i cieľavedomosti svojho otca a zároveň trénera Timoteja.

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová jej otec Timotej Zuzula. (Autor: TASR)

„Keď chcete zistiť, či má dieťa športový talent, hodíte mu loptu. Hodil som ju Veronike a ona nič,“ priznal otec Velez-Zuzulovej.

Oni to však nevzdali. Nezlomili ich ani ďalšie prekážky.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články