Valtteri Bottas vyhral kvalifikáciu na VC Emilie Romagna 2020.
Valtteri Bottas vyhral kvalifikáciu na VC Emilie Romagna 2020. (Autor: TASR/AP)

1.Valtteri BottasFínskoMercedes1:13,609 min
4.Pierre GaslyFrancúzskoAlpha Tauri+ 0,893 s
5.Daniel RicciardoAustráliaRenault+ 0,911 s
6.Alexander AlbonThajskoRed Bull Racing+ 0,963 s

IMOLA. Fín Valtteri Bottas zajazdil najrýchlejší čas v kvalifikácii na Veľkú cenu Emilie Romagna motoristického seriálu formuly 1.

Na okruhu v talianskej Imole dosiahol čas 1:13,609 min a vybojoval si pätnástu pole position v kariére, štvrtú v sezóne.

Jeho tímový kolega Brit Lewis Hamilton obsadil druhú priečku s odstupom 0,097 sekundy. Tretia pozícia patrila Holanďanovi Maxovi Verstappenovi z tímu Red Bull s mankom 0,567 sekundy.

Nečakaný víťaz Veľkej ceny Talianska zajazdil v kvalifikácii slušný čas, vďaka ktorému odštartuje v druhom rade zo štvrtého miesta.

Preteky F1 sa na okruhu Imola uskutočnia v nedeľu premiérovo od roku 2006. Ide o trať, na ktorej v roku 1994 prišiel o život legendárny argentínsky jazdec Ayrton Senna.

Len pre porovnanie, v roku 2006 si v Imole vyjazdil pole position Michael Schumacher, jeho vtedajší čas bol o viac ako deväť sekúnd horší ako aktuálne svieti pri mene Bottasa.

V Imole síce povôdne mali byť v hľadisku aj diváci, no zhoršujúca sa situácia pri pandémii koronavírusu spôsobila, že fanúšikovia v areáli budú chýbať.

Tím Mercedes môže už v nedeľu spečatiť zisk Pohára konštruktérov, ak získa o 34 bodov viac ako konkurenčný Red Bull.

Ide len o matematický výpočet, taký bodový rozdiel medzi oboma stajňami nebol v jedných pretekoch F1 už viac ako štyri roky.

Domov»Formula 1»Bottas v kvalifikácii zdolal Hamiltona, Gasly odštartuje z druhého radu