Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

V sobotu bude v Poprade namiesto zápasu spomienkový akt

SITA|8. sep 2011 o 13:57

Fanúšikovia sa budú môcť zapísať do kondolenčnej knihy, ktorá bude pred štadiónom v Poprade. Vedenie KHL oficiálne oznámilo, že súťaž by mala opäť začať v pondelok.

BRATISLAVA. V čase pôvodne plánovaného začiatku úvodného zápasu tímu HC Lev Poprad v Kontinentálnej hokejovej lige s Avangard Omsk sa na zimnom štadióne v Poprade v sobotu o 17.00 h uskutoční pietny spomienkový akt. Celý tím HC Lev si uctí pamiatku tragicky zosnulých hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ, ktorí zahynuli pri stredajšej leteckej katastrofe cestou na zápas do Minska.

Už od 11.00 h sa budú môcť fanúšikovia zapísať do kondolenčnej knihy, ktorá bude pred štadiónom v Poprade. Na spomienkovom akte sa zúčastní aj predsedníčka vlády SR Iveta Radičová, ktorá podporovala od začiatku projekt HC Lev a nemala chýbať ani na prvom súboji sezóny.

Vedenie KHL oficiálne oznámilo, že súťaž by mala opäť začať v pondelok. Najbližší plánovaný zápas HC Lev by sa mal uskutočniť 12. septembra na domácom ľade proti Metallurgu Magnitotogorsk. HC Lev Poprad sa zapojil do finančnej podpory pre pozostalých a rovnako ako ostatné kluby je pripravený pomôcť aj hráčsky.

V sobotu sa mal pred úvodným vystúpením HC Lev v KHL uskutočniť aj bohatý sprievodný program. Proti sebe mali nastúpiť tímy legiend česko-slovenského hokeja a Gazprom Export.

Súboj, v ktorom sa mali predstaviť hokejové mená ako Zdeno Cíger, Igor Liba, Karol Fako, Miroslav Ihnačák, Petr Bříza, Milan Kužela, Milan Nový, Jiří Šejba, Oldřich Válek, či František Kučera na jednej strane a Valerij Kamenskij, Sergej Makarov či Vladimir Myškin na druhej, sa uskutoční v náhradnom termíne.

Slováci proti Rusom v Jaroslavli

Slovenská hokejová reprezentácia sa v dvoch prípravných dueloch proti Rusku v polovici apríla 2012 predstaví v domácej aréne klubu Lokomotiv Jaroslavľ.

Ako vo štvrtok vyhlásil prezident Ruskej hokejovej federácie (FHR) Vladislav Tretiak, stane sa tak na počesť zosnulých hráčov, funkcionárov a personálu pri stredajšej leteckej tragédii v blízkosti mesta Jaroslavľ, pri ktorom zahynul aj slovenský hokejista Pavol Demitra.

"V rámci prípravy na budúcoročné majstrovstvá sveta, na podujatí Euro Hockey Challenge, chceme odohrať dva zápasy proti Slovensku v hokejovej aréne v Jaroslavli. Na pamiatku našich hokejistov ako aj Pavla Demitru. Na pamiatku celého tímu," cituje sovsport.ru. Tretiaka. Slováci by sa mali v Rusku predstaviť v termíne od 12. do 15. apríla 2012.

Súvisiace články