Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

V Slovnaft Aréne je už ľad, Slovan zatiaľ trénuje vo vedľajšej hale

(Autor: TASR)
TASR|23. júl 2013 o 09:57

Ďalšia úprava čaká hlavnú ľadovú plochu Slovnaft Arény tesne pred štartom základnej časti KHL.

BRATISLAVA. Po viac ako troch mesiacoch je už v bratislavskej Slovnaft Aréne znova ľad. Od stredy 17. júla až do pondelka 22. júla sa o prípravu ľadovej plochy starali pracovníci STARZ-u.

"Príprave plochy predchádza ochladzovanie betónu, ktorý sa nachádza pod ľadom. Betón sa chladí zhruba 24 hodín na teplotu -7 až 9 řC. Následne sa betón polieva štyrikrát po vrstvách hrubých jeden milimeter, ďalšie vrstvy sú v hrúbke dva milimetre až kým sa nedosiahne štandardná hrúbka 7 cm," citoval hcslovan.sk jedného z pracovníkov mestskej organizácie STARZ.

Aj napriek pripravenosti ľadu sa bude tím Slovana Bratislava pod trénerom Rostislavom Čadom pripravovať na vedľajšej tréningovej ploche B.

"Tréningy budú prebiehať v tréningovej hale B až do 31. júla, keď absolvujeme prvý aj na hlavnej ploche pred domácim prípravným zápasom proti Spartaku Moskva. V hale B mužstvo trénuje hlavne z dôvodu nižšej teploty, čo hráčom pri tréningovej záťaži viac vyhovuje," konštatoval kormidelník Slovana.

Ďalšia úprava čaká hlavnú ľadovú plochu Slovnaft Arény tesne pred štartom základnej časti KHL, keď sa na ľadovú plochu budú aplikovať reklamy.

Prípravné zápasy, ako aj stretnutia European Trophy, sa ale odohrajú na ľadovej ploche bez reklám.

Súvisiace články