Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

V Škótsku sa predáva česká vlajka s portrétom Weissa

Vlajka s podobizňou Vladimíra Weissa ml. (vľavo) (Autor: dailyrecord.co.uk)
SITA|7. jan 2011 o 15:00

Technicky dobre vybaveného Slováka si v Škótsku obľúbili. Priaznivci "jazdcov" si húfne kupujú dresy s jeho menovkou. Weissov portrét sa objavil aj na vlajke.


GLASGOW. Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. sa počas svojho doterajšieho hosťovania v kádri škótskeho Rangers FC vypracoval na jednu z opôr tímu. Talentovaný krídelník sa takmer okamžite stal jedným z miláčikov fanúšikov a repliky jeho dresov patria k najžiadanejším.

Ako to už v podobných prípadoch býva, podnikavci ponúkajú mnoho predmetov s vyobrazením 21-ročného rodáka z Bratislavy, jedným z nich je tiež jeho portrét na vlajke, no nie slovenskej, ale českej.

Overením faktov sa neobťažujúci obchodníci si zrejme neuvedomili, že krajina, v ktorej sa rýchlonohý futbalista narodil - Československo už neexistuje a predmetná vlajka v súčasnosti patrí jednému z nástupníckych štátov, Českej republike.

"V blízkosti futbalových štadiónov ponúkajú špekulanti mnoho pochybných tovarov, ale toto je obrovská chyba," povedal periodiku Daily Record, ktoré informovalo o spomenutom faux pas, 32-ročný fanúšik Rangers David Millar.

"Najhoršie na tej celej záležitosti je to, že ľudia si tú vlajku kupujú a nosia ju na zápasy. Myslím si, že geografia nie je ich silnou stránkou," napísal v internetovej diskusii nemenovaný priaznivec tímu zo štadióna Ibrox.

Súvisiace články