Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

V prípravnom kempe HC Lev začalo 32 hráčov

(Autor: TASR)
TASR|20. júl 2011 o 14:06

Počas prípravného kempu bude k dispozícii tridsaťdva hráčov, z ktorých si hlavný tréner vyberie tím pre ruskú najvyššiu súťaž.

POPRAD. Hokejisti nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad v stredu dopoludnia po prvý raz vykorčuľovali na ľad. Trénerská trojica Radim Rulík, Vladimir Kapulovskij a Róbert Pukalovič mali k dispozícii 23 hráčov, medzi ktorými figurovali i mená Slovákov Rudolf Huna, Vladimír Mihálik, či Ján Laco.

"K dnešnému dňu máme podpísaných dvadsať hráčov, sú podpísané zmluvy s mestom Poprad, prebieha rekonštrukcia štadióna, ktorý už môžeme oficiálne využívať a hráči mohli vykorčuľovať po prvý raz na ľad. Rozpočet je naplnený na osemdesiat percent," uviedol na tlačovej konferencii obchodný a finančný riaditeľ Marcel Binek.

"Rekonštrukcia štadióna je v plnom prúde, prebieha tak, aby sme splnili reglement KHL, ktorý je veľmi prísny. Je toho ešte veľa, čo musíme splniť. Príde inšpekcia z KHL a veríme, že do tej doby bude všetko pripravené tak, aby bol schválený a aby sme mohli začať hrať," dodal Binek.

((video))

Poprad najhokejovejším mestom

V Poprade budú na miestnom zimnom štadióne pôsobiť dva tímy - HK Poprad zo slovenskej Tipsport extraligy a HC Lev z KHL. Podľa riaditeľa HK Poprad Tibora Turana bude spolupráca vzorová.

"Vyjadrujem maximálnu podporu pre HC Lev. Verím, že Poprad bude najhokejovejším mestom na Slovensku. Garantujeme, že pre KHL vytvoríme najlepšie podmienky, aké len môžu byť. Veríme, že naši fanúšikovia si nájdu cestu aj na HK Lev a pribudnú aj noví priaznivci hokeja," poznamenal T. Turan.

Rozpočet HC Lev na nastavajúcu sezónu je približne 12 - 14 miliónov eur a zmluvy s leteckými prepravcami by mali existovať do 10 dní.

Trinásť hráčov na skúšku

Počas prípravného kempu bude k dispozícii tridsaťdva hráčov, z ktorých si hlavný tréner vyberie tím pre ruskú najvyššiu súťaž.

"V tejto chvíli sme pozvali viacero hráčov, z toho trinásť máme na skúšku, snažíme sa získať ešte dvoch obrancov a jedného až dvoch útočníkov. V prvom týždni budeme na ľade raz denne, od budúceho týždňa sa rozdelíme do skupín a budeme sa pripravovať dvojfázovo," uviedol tréner Radim Rulík, ktorého tím odohrá prvý prípravný zápas 4. augusta na ľade Spišskej Novej Vsi. "Potom sa presťahujeme do Čiech, kde sa predstavíme v zápasoch proti Vítkoviciam a Třincu," dodal Rulík.

Podporu nováčikovi KHL vyjadril aj generálny manažér HK Poprad Tibor Turan, ktorý prevzal od sponzorov darčekový šek v hodnote 150.000 eur.

"Verím, že na štadióne vytvoríme podmienky nielen pre hráčov HC Lev, ale dúfam, že aj všetkým tímom KHL," skonštatoval Turan a dodal: "Dohodli sme sa aj na užívaní jedného štadióna a taktiež aj menenia reklám podľa toho, o akú súťaž pôjde."

((videjko))

Káder v prípravnom letnom kempe

brankári: Tomáš Duba, Ján Laco, Petr Hruška

obrancovia: Tomáš Klouček, Vladimír Mihálik, Jiří Hunkes, Martin Štrbák, Alesander Hellström, Bohumil Jank, Branislav Mezei, Maxim Rybalko, Michal Rybalko, Karel Pilař

útočníci: Rudolf Huna, Václav Nedosrost, Tomáš Netík, Martin Chabada, Rastislav Špirko, Jaroslav Kristek, Peter Ölvecký, Stanislav Balán, Emil Lundberg, Ľuboš Bartečko, Štěpán Novotný, Jiří Sekač, Andre Hult, Karl Fabricius, Rafael Achmetov, Jevgenij Korotkov, Grigorij Gurjanov, Artem Garifulin, Pavel Plotnokov

Realizačný tím HC Lev Poprad:

športový riaditeľ: Sergej Sošnikov

manažér tímu: Jaroslav Zídek

hlavný tréner: Radim Rulík

asistent trénera: Vladimir Kapulovskij

asistent trénera: Róbert Pukalovič

tréner brankárov: Daniel Makoni

kondičný tréner: Marian Voda

vedúci tímu: Pavel Soudský

lekár: Alexander Michajlikov

Program prípravných zápasov:

4. augusta HK Spišská Nová Ves - HC Lev Poprad (18.00)

9. augusta HC Vítkovice /ČR/ - HC Lev Poprad (18.00)

10. augusta HC Oceláři Třinec /ČR/ - HC Lev Poprad (17.00)

Tatranský pohár:

18. augusta HC Lev Poprad - Graz /Rak./ (16.00)

20. augusta HC Lev Poprad - HC Vítkovice /ČR/ (19.00)

21. augusta HC Lev Poprad - neznámy súper /zápas o umiestnenie/

Cassovia Hockey Cup 2011 (Košice):

26. augusta HC Košice - HC Lev Poprad (18.30)

27. augusta HC Lev Poprad - CSKA Moskva /Rus./ (15.00)

28. augusta HC Lev Poprad - HC Vítkovice /ČR/ (15.00)

lev_res.jpeg

lev1_res.jpeg

rulik_res.jpg

Tréner HC Lev Radim Rulík

lev3_res.jpeg

Športový riaditeľ HC Lev Sergej Sošnikov

lev4_res.jpeg

Brankár Tomáš Duba

lev6_res.jpeg

lev7_res.jpeg

Zľava: Vladimír Mihálik, Rudolf Huna a Rastislav Špirko

lev8_res.jpeg

Tomáš Duba

lev9_res.jpeg

Súvisiace články