Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

V KHL možno posunú uzávierku prestupov

(Autor: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)
SITA|9. jan 2013 o 13:50

Už o šesť dní mala skončiť uzávierka prestupov v KHL, vedeniu ligy ju však možno predĺži do konca januára.

MOSKVA. Viceprezident KHL Vladimir Šalajev v utorok informoval o možnom posune termínu uzávierky prestupov v prestížnej nadnárodnej súťaži.

V rozhovore pre portál www.rsport.ru prezradil, že zmena pôsobiska pre hráčov bude za určitých okolnosti možná až do konca januára, teraz je termín na posledné prestupy stanovený na 15. januára 2013.

"Všetko bude závisieť od oficiálneho ukončenia výluky v NHL. Viacero klubov sa po začiatku zámorskej profiligy dostane do problémov, čo by sme videli neradi," povedal Šalajev a doplnil: "V súčasnosti prebieha hlasovanie klubov a v prípade pozitívnej odozvy posunieme uzávierku transferov na 31. január. Definitíva bude známa v stredu večer alebo vo štvrtok ráno."

V súvislosti s s končiacou sa výlukou v NHL sa väčšina hokejistov so zmluvami s klubmi zámorskej profiligy rozhodla ukončiť pôsobenie v Európy a odchádzajú do USA a Kanady. To nie je prípad dvojice korčuliarov Iľju Kovaľčuka a Ľubomíra Višňovského. Obaja chcú dokončiť sezónu v KHL.

"V súčasnosti k tejto situácii nemožno zaujať stanovisko. Výluka v NHL sa ešte oficiálne neskončila a každý hráč môže bez problémov hrať v KHL. Podpis dokumentov očakávam počas víkendu, potom môžeme riešiť prípadné problémy," uviedol Šalajev.

Súvisiace články