Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V kariére vyhrala štyri turnaje. Rybárikovú trápia zranenia, sezóna sa pre ňu skončila

Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 19. okt 2016 o 13:59

Slovenka sa sústredí na začiatok novej sezóny.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková po dvoch letných operáciách - najprv zápästia nedominantnej ľavej ruky (júl) a potom pravého kolena (august) - nie je s návratom do súťažného diania natoľko ďaleko, aby ešte uvažovala o tejto sezóne na úrovni ITF.

"Žiaľ, určite nie. Nevyvíja sa to úplne podľa optimálneho scenára, ktorý v prípade toho kolena hovoril o mesiaci bez záťaže. Už uplynuli dva, ešte však musím čakať a byť trpezlivá," povedala 28-ročná piešťanská rodáčka.

Hnevá ju koleno

Niekdajšia 31. hráčka svetového rebríčka Rybáriková vysvetlila, že noha ju limituje viac, lebo od stavu kolena závisí, kedy bude môcť podstupovať aspoň časť tenisovej prípravy. 

"Dva týždne dozadu som to na kurte skúsila v podstate bez pohybu. Ukázalo sa, že si to potrebuje viac ´sadnúť´. Ťažko záväznejšie odhadnúť, koľko to potrvá," vysvetlila.

"Vopred som vedela, že zápästie si bude vyžadovať dlhší čas. S penovou loptičkou mi to už celkom išlo, lepší sa to, hoci - samozrejme - záťaž nebola natoľko extra, aby som tú ruku mohla dôkladne posúdiť," pokračovala.

"Škrie ma však to koleno. Myslela som si, že to pôjde rýchlejšie a budem môcť ´hitovať´ aspoň forhendy, slajzy. Ľavú ruku by stačilo zapojiť nejaký mesiac pred turnajmi."

Môže využiť chránený renking

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková figuruje na 155. mieste v hodnotení, má však určitú šancu, že sa vyhne kvalifikácii januárových melbournských Australian Open, ak tento grandslamový turnaj stihne.

Môže totiž využiť tzv. chránený renking v podobe 108. priečky.

Magdalénu Rybárikovú trápia zranenia veľmi často. (Autor: TASR/AP)

"Škoda, že nie je aspoň o nejakých päť miest lepší, bolo by to reálnejšie" podotkla Rybáriková, ktorá naposledy hrala 3. júla vo wimbledonskej štvorhre.

Pauza neviedla k žiadnej zmene v zázemí: koučom zostáva Peter Huber a kondičným trénerom Kristián Cupák.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.