Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

V bránke HC Lev Duba, veľký záujem o Nagya

SITA|2. jún 2011 o 13:54

Jednotkou v bránke nového klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Lev by sa mal stať Tomáš Duba, funkcionári popradského klubu majú na muške aj slovenského reprezentačného útočníka Ladislava Nagya. Informuje o tom server idnes.cz.

POPRAD.

Dvadsaťdeväťročný Duba chytal v minulej sezóne v českej Tipsport extralige v Zlíne, no je kmeňovým hráčom Třinca. Jednotkou v tíme českého šampióna je však Slovák Peter Hamerlík, a tak by mohol Třinec uvoľniť Dubu. Brankárskou trojkou v HC Lev bude zrejme Pavel Falta, dvojka sa stále hľadá.

Jednou z najväčších hviezd, o ktoré má HC Lev záujem, je útočník Ladislav Nagy. Tridsaťdvaročný košický odchovanec so skúsenosťami z NHL pôsobil v uplynulej sezóne vo švédskom klube MODO Hockey a na svetovom šampionáte patril až do svojho zranenia k najlepším slovenským hráčom.

Z útočníkov je v súčasnosti voľný napríklad exliberecký Miloslav Hořava, či plzenský Petr Sýkora, ktorý v Minsku skončil. Na trhu je aj zlínsky kanonier Jaroslav Balaštík. Medzi obrancami sú zatiaľ bez práce napríklad skúsení Karel Pilař a Branislav Mezei.

Napriek všetkým uvedeným menám HC Lev nemá do dnešného dňa v kádri ani jedného hráča. "Zatiaľ z našich hráčov nikto nepodpísal zmluvu s HC Lev, záujem mali o osem hokejistov," skonštatoval pre idnes.cz hráčsky agent Robert Spálenka. "Všetko je otázkou rokovaní, zmluvy sme ešte nepodpísali," poznamenal ďalší agent Vladimír Vůjtek ml.

Snahu manažérov HC Lev komplikujú nepríjemné vlaňajšie spomienky na krach klubu, v ktorom už trénovalo mnoho špičkových hráčov, ktorí si potom museli narýchlo hľadať angažmán. Vtedy sa pod Tatrami pripravovali Jaroslav Bednář, Róbert Petrovický, Libor Pivko a hovorilo sa o Žigmundovi Pálffym, či Radkovi Dudovi.

Faktom je, že HC Lev má pre nasledujúcu sezónu menej finančných prostriedkov, ako mal pred rokom. "Spadli sme s rozpočtom asi o štvrtinu," skonštatoval pre idnes.cz zdroj blízky popradskému klubu. HC Lev by mal mať rozpočet na úrovni 10 - 12 miliónov eur.

"HC Lev je pre hráčov určite atraktívnym klubom. Je to možnosť ukázať sa v KHL, najmä pre tých, čo tam nedokážu zohnať prácu. Ale aj pre tých, čo tam už boli a neuplatnili sa. Teraz majú novú šancu sa tam dostať," poznamenal Vůjtek.

Hráči, ktorí pripadajú do úvahy pre HC Lev (zdroj: idnes.cz):

Brankári: Tomáš Duba, Pavel Falta.

Obrancovia: Tomáš Mojžíš, Michal Barinka, Richard Stehlík, Branislav Mezei, Jeff Jillson, Tomáš Klouček, Karel Pilař, Petr Macholda.

Útočníci: Ladislav Nagy, Petr Sýkora, Miroslav Hořava, Andrej Podkonický, Róbert Petrovický, Ľuboš Bartečko, Václav Nedorost, Pavel Brendl, Zbyněk Irgl, Marek Tvrdoň, Mark Bombersback.

Súvisiace články