Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Turnaj ATP v Pörtschachu - Hrbatému stop v 1. kole

SITA|Publikované 20. máj 2007 o 15:15

PÖRTSCHACH 20. mája (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji ATP The Hypo Group Tennis International 2007 na antuke v rakúskom Pörtschachu (dotácia 353 450 eur). ...

PÖRTSCHACH 20. mája (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji ATP The Hypo Group Tennis International 2007 na antuke v rakúskom Pörtschachu (dotácia 353 450 eur). Piaty nasadený hráč turnaja podľahol vo vôbec prvom nedeľňajšom stretnutí hlavnej súťaže v Pörtschachu Američanovi Vincentovi Spadeovi 1:6, 5:7. Slovenskému daviscupovému reprezentantovi a 25. hráčovi rebríčka ATP Entry sa zatiaľ v antukovej sezóne nedarí. Okrem štvrťfinálovej účasti v marockej Casablance na ďalších troch turnajoch ATP na najpomalšom povrchu vyhral dovedna len jeden zápas, keď v 1. kole v Monte Carle zdolal Španiela Alberta Portasa.

Dvadsaťdeväťročný Slovák prehral s takmer o štyri roky starším Američanom prvý set hladko 1:6. V druhom dejstve viedol 66. hráč Entrysystému Spadea už 3:1, no Hrbatý vyrovnal na 3:3. V jedenástom geme však rodený Bratislavčan opäť prehral svoje podanie a skúsený súper už potom set aj zápas dopodával do úspešného konca na 7:5. Vo vzájomnej bilancii po dueli na rakúskej antuke vedie stále slovenský tenista, ale už len 3:2.