Zuzana Michaličková.
Zuzana Michaličková. (Autor: triathlon.org)
TASR|10. sep 2023 o 14:06 (aktualizované 10. sep 2023 o 17:45)

Andrej Knapčok skončil taktiež na 6. mieste.

RIVA DEL GARDA, KARLOVY VARY. Slovenský reprezentant Andrej Knapčok obsadil šieste miesto na ME v kros triatlone v talianskom Riva del Garda.

Z triumfu sa tešil domáci Lukas Lanzinger časom 53:50 min. Nechal za sebou druhého krajana Simeonea Romana (+23 s).

Taliansku dominanciu potvrdil tretím miestom Manuel Cossu, ktorý stratil 33 sekúnd na víťaza.

Slovensko malo v súťaži až trojnásobné zastúpenie.

Kristián Brezáni skončil na siedmej priečke, len 34 sekúnd za Knapčokom. Jakub Miklenčič obsadil 9. pozíciu.

Slovenská triatlonistka Zuzana Michaličková obsadila 17. miesto na podujatí Svetového pohára v Karlových Varoch.

V nedeľných pretekoch dosiahla čas 2:08:07 hodiny a za víťaznou Američankou Gwen Jorgensenovou zaostala o 4:16 minúty.

Druhé miesto obsadila Rachel Klamerová z Holandska s mankom štyroch sekúnd, pódium doplnila nemecká reprezentantka Marlene Gomezová-Göggelová (+21 s).

Slovensko malo v súťaži dvojnásobné zastúpenie, Margaréta Bičanová skončila na 31. priečke.

Slovenský reprezentant Daniel Kraviansky obsadil na ME v kros triatlone šieste miesto.

Z triumfu sa tešil domáci Michele Bonacina časom 1:32:52 h. Druhý bol Čech Lukáš Kočař, tretie miesto patrilo Theovi Duprasovi z Francúzska.