Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Halepová môže prísť o post jednotky hneď na úvod sezóny, ohrozujú ju dve rivalky

Simona Halepová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 29. dec 2017 o 09:23

Bodové rozdiely na čele rebríčka sú minimálne.

BRATISLAVA. Španielska tenistka Garbine Muguruzová-Blancová a Dánka Caroline Wozniacka majú možnosť už počas prvého týždňa novej sezóny vytlačiť Rumunku Simonu Halepovú z pozície líderky svetového rebríčka WTA vo dvojhre.

Upozornila na to oficiálna internetová stránka Tenisovej asociácie žien (WTA).

Muguruzová-Blancová aj Wozniacka v minulosti už boli na najvyššom poste. Wozniacka má prepočtovo z predmetnej trojice najmenšiu šancu ocitnúť sa k 8. januáru na vrchole a sprievodne si tým zabezpečiť nasadenie na prvej pozícii v súvislosti s Australian Open (15. - 28. januára).

Úradujúca majsterka sveta WTA z októbrového Singapuru Wozniacka totiž potrebuje titul v novozélandskom Aucklande a k tomu zaváhania Muguruzovej-Blancovej pred finále v austrálskom Brisbane a Halepovej pred štvrťfinále v čínskom Šen-čene.

Pred Muguruzovou-Blancovou je imperatív dostať sa do finále v Brisbane, ak chce mať nárok. Halepová si vlastnými silami bez ohľadu na výsledky vyzývateliek poistí prominentné postavenie, ak triumfuje v Šen-čene.

Medzi Rumunkou a Španielkou môže nastať aj rovnosť bodov (Halepová semifinalistkou v Šen-čene a Muguruzová-Blancová finalistkou v Brisbane), v takom prípade sa jednotka nezmení.

Halepová totiž má viac bodov z WTA Finals, grandslamových turnajov a podujatí Premier Mandatory a Premier 5 počas ostatných dvanástich mesiacov (5636, resp. 5396).

Rumunka je na čele od 9. októbra 2017, má za sebou tucet týždňov v prvom funkčnom období. Pred ňou viedla práve Muguruzová-Blancová (tiež premiérovo), a to štyri týždne od 11. septembra do 8. októbra.

V roku 2017 sa udialo sedem zmien na poste jednotky. Okrem Halepovej a Muguruzovej-Blancovej minimálne raz viedli aj Nemka Angelique Kerberová, Američanka Serena Williamsová a Češka Karolína Plíšková.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.