Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Trénerom HC Lev bude vraj Čech Rulík

TASR|29. máj 2011 o 11:17

Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad bude mať vo svojej premiérovej účasti v tejto súťaži vo svojom tíme hráčov hlavne z Česka a Slovenska, ale tiež Kanaďanov, Švédov a možno aj Ruska.

MOSKVA. Takto pre Sovetskij sport popísal možné zloženie kádra predseda športovo-disciplinárnej komisie KHL Gennadij Veličkin.

Hoci klub stále tají zloženie realizačného tímu, podľa Veličkina trénerom mužstva bude Čech Radim Rulík a jeho asistentami budú slovenskí tréneri a tiež jeden Rus.

Veličkin si nemyslí, že káder HC Lev na KHL nebude stačiť. "Nebude patriť medzi lídrov súťaže, ale nebude ani horší, ako je Riga a Minsk," uviedol Veličkin. Podľa neho budú v kádri mužstva hráči, ktorí hrali za Česko a Slovensko na tohtoročnom šampionáte v Bratislave, takže to bude taký osobitný československý národný tím v našej lige," naznačil Veličkin.

Veličkin taktiež uviedol, že HC Lev má už potvrdených aj sponzorov na svoju prvú sezónu v KHL. "Sú to veľkí českí sponzori, ale aj slovenskí. Všetci podpísali s vedením klubu dlhoročné kontrakty. Ruskí sponzori ale v tomto zozname nie sú."

Súvisiace články