Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tréner Viťazu Čechov zbil počas zápasu fanúšika

Andrej Nazarov (vľavo) pôsobil aj pri ruskej reprezentácii, na snímke s Alexom Ovečkinom. (Autor: SITA/AP)
SITA|6. nov 2011 o 22:38

Tréner Viťazu Čechov Andre Narazov bil hokejkou fanúšika Dinama Minsk počas zápasu v Bielorusku.

MINSK. O hokejovom klube Viťaz Čechov sa opäť hovorí v súvislosti s fyzickým násilím, tentoraz hráči a realizačný tím nezvládli nedeľňajší duel Kontinentálnej hokejovej ligy v Minsku.

Po góle Jaroslava Obšuta, ktorý 44 sekúnd pred koncom duelu rozhodol o výhre Dinama, začal sa tréner Viťazu Andrej Nazarov biť s fanúšikmi bieloruského tímu.

Kormidelník si zobral jednu z hokejok a snažil sa ňou zasiahnuť ľudí za striedačkou. Pomáhali mu v tom aj niektorí hráči. Na ľade sa potom odohralo pár pästných súbojov.

"Viedli sme v zápase 2:1, ale v závere sme vedenie neudržali Naši kanadskí hráči sa rozhodli - rovnako ako v NHL - nechať súperovi odkaz na ďalší duel. Nanešťastie, hŕstka fanúšikov, ktorá bola okolo našej striedačky a provokovala mladých hráčov, nepochopila dianie na ľade. Na nás leteli mince, zapaľovače a ďalšie predmety. Niekto jedného nášho hráča udrel vlajkou. V tejto situácii mi ako hlavnému trénerovi neostávalo nič iné ako len zasiahnuť a dostať celú situáciu pod kontrolu," vysvetľoval po zápase Nazarov.

Disciplinárna komisia KHL sa bude incidentom zaoberať na svojom zasadnutí 7. novembra.

Súvisiace články