Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Vedenie Chelsea ho vynechalo. Tréner Sarri nevedel o príchode hráča

Maurizio Sarri, tréner FC Chelsea. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. jan 2019 o 14:38

Dozvedel sa to až v momente, keď bola dohoda uzavretá.

LONDÝN Tréner anglického futbalového tímu FC Chelsea Maurizio Sarri nemal žiadne informácie o prestupe amerického krídelníka Christiana Pulisica z Borussie Dortmund na Stamford Bridge.

Dvadsaťročný futbalista s chorvátskymi koreňmi sa od začiatku nasledujúceho ročníka 2019/2020 pripojí k účastníkovi Premier League.

Taliansky kouč priznal, že od vedenia sa o transfere Američana dozvedel až v momente, keď bolo všetko zrealizované.

"Nevedel som o tom a dozvedel som sa to v momente, keď bola dohoda uzavretá. Ešte dávnejšie sa ma klub pýtal na názor ohľadom neho a povedal som im, čo som si myslel - že je to kvalitný hráč. Vedeniu môžem však povedať iba svoj názor, nie som na čele tých, ktorí rozhodujú o prestupoch," zhodnotil 59-ročný rodák z Neapola pre BBC.

V nemeckej I. bundeslige Pulisic hral na pozícii krídelníka/útočného záložníka. Podľa Sarriho však "The Blues" musia ešte vyriešiť problém s hrotovým útočníkom.

Ako Olivier Giroud, tak aj Álvaro Morata majú v poslednom čase problém so strieľaním presných zásahov a vo viacerých prípadoch vychádzajú v dôležitých zápasoch gólovo naprázdno.

"V pokutovom území súpera máme problém a musíme sa ho pokúsiť vyriešiť," naznačil Maurizio Sarri možnosť príchodu nového ofenzívneho esa do Londýna.

Podľa talianskych médií by Chelsea mohla angažovať Gonzala Higuaína z AC Miláno, ktorý je však stále kmeňovým hráčom Juventusu Turín.

Súvisiace články