Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tréner levov chce zvládnuť KHL aj tatranské štíty

Radim Rulík bol asistentom Josefa Augustu pri titule tímu Česka na svetovom šampionáte 2000 a Vladimíra Růžičku pri prvenstve na MS 2005. V extralige pôsobil ako hlavný kouč v Plzni a v Karlových Varoch. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|23. aug 2011 o 20:00

Hokejistov HC Lev Poprad povedie pri ich premiére v KHL český tréner RADIM RULÍK (46).Lev má za sebou väčšiu časť prípravy na KHL a prvý turnaj o Tatranský pohár. Uspokojili vás výkony a konečné tretie miesto na domácom ľade?

"Hra aj umiestenie na turnaji sú odzrkadlením rozpoloženia nášho tímu v tejto fáze prípravy. Stále máme veľké objemy tréningu. Príprava je pre nás prioritou, výsledky budú dôležité v KHL."

Mužstvo ste budovali od základu. Máte v ňom všetkých hráčov, ktorých ste si vytypovali?

"Máme ich tak na 85 - 90 percent. Pri výbere sme boli obmedzení tým, že sme mohli osloviť len voľných hráčov na trhu. Chceli sme mať viac mladších hráčov, ale už to nešlo."

Lev je tím bez hviezd. Aký hokej bude predvádzať v KHL?

"Ťažko povedať, kto je hviezda. Ja za ňu považujem Jágra či Crosbyho. Je fakt, že nemáme hráčov zvučného svetového mena, ale v tíme je dobrý mix bojovníkov aj talentovaných hokejistov. Preferujem aktívny, dynamický hokej v tempe s plným nasadením, tvrdý v osobných súbojoch. K tomu vediem aj tento kolektív."

Väčšinu mužstva tvoria slovenskí a českí hokejisti, dovedna sú v ňom hráči zo šiestich krajín. Akou rečou sa dohovoríte?

"V kabíne znie slovenčina, čeština, angličtina, ruština. Komu treba, pretlmočíme pokyny. V komunikácii nie je žiadny problém."

Popradský zimný štadión je v týchto dňoch staveniskom. Navyše ste sa na jednej ploche museli potlačiť s domácimi extraligistami. Nevznikajú konfliktné situácie?

"S domácim klubom vychádzame parádne, vieme sa dohodnúť. Ťažšie podmienky sú pri tréningu na ľade, ale nesťažujeme sa. Celkove je príprava dobrá. Hneď vedľa zimáka máme k dispozícii aquacentrum s rôznymi možnosťami prípravy aj regenerácie."

Na Tatranskom pohári ste hrali prvé tri domáce zápasy. Cítili ste aj domáce prostredie?

"Do hľadiska chodili zatiaľ ľudia, ktorí majú silný vzťah k hokeju. Fanúšikovia sú zrejme ešte na dovolenke. Ale verím, že ak bude HC Lev predvádzať kvalitný hokej, potom si získa priaznivcov nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách."

Tento víkend prichádza Cassovia Cup a konečne aj súper z KHL, CSKA Moskva. Čo si od turnaja sľubujete?

"V Košiciach budú silní súperi a veľké klzisko. Musíme si zvykať. Myslím si však, že jednoduchší je prechod z našej malej plochy na veľkú ako naopak. Turnaj nám napovie o zložení útokov a obranných dvojíc."

Pochádzate z Karlových Varov. Už ste sa udomácnili v Poprade?

"Zatiaľ som od rána do večera pri hokeji a jeden voľný deň v týždni venujem turistike. Tatry som nepoznal, uchvátili ma. Už som zvládol výstup na Jahňací štít, na Rysy a bol som na Téryho chate. Chcel by som zvládnuť všetky dostupné štíty."

A čo by mal byť váš vrchol v KHL?

"Sme nováčik a až ligové zápasy ukážu, aké máme mužstvo, ako na tom sme. Zatiaľ sú naše ciele len špekulácie. Nepoznám však klub, ktorý by nechcel bojovať o play off."

Súvisiace články