Polovica do kostola, polovica do haly. Kukučka spomína na hádzanársky boom

sportnet|19. jan 2021 o 20:05

Vypočujte si podcast Vykroč s trénerom slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácie Petrom Kukučkom.

BRATISLAVA. Už iba rok zostáva do začiatku majstrovstiev Európy v hádzanej mužov, ktoré 13. až 30. januára 2022 usporiada Slovensko spolu s Maďarskom.

V podcaste VYKROČ vyspovedali Jaro a Michal trénera slovenskej hádzanárskej reprezentácie PETRA KUKUČKU. 

Odchovanec považskobystrickej hádzanej je viacnásobný majster Slovenska aj Švajčiarska, víťaz pohára EHF, slovenský hádzanár roka 2004 a bol dirigentom reprezentácie v ére jej najväčších úspechov, ktorá vyvrcholila 10. miestom na MS 2009 v Chorvátsku. 

Podcast VYKROČ približuje od mája 2020 životné cesty inšpiratívnych ľudí (nielen) zo sveta športu. Tvorí ho dvojica športových nadšencov Jaroslav Jeleník a Michal Kolek.

"Zišla sa vtedy veľmi dobrá generácia hráčov, tím bol spolu dlhší čas, formoval sa tri-štyri roky, odohrali sme veľa ťažkých zápasov. Vznikli silné väzby medzi hráčmi, a nemyslím tým iba športové.

Takého väzby sú veľmi dôležité pre stmelenie kolektívu, aby pracoval ako jeden tím. Pre úspech je dôležitá nielen práca na ihrisku, ale aj spoločne prežitý čas, spoločné zážitky mimo ihriska.

Mali sme šťastie aj v tom, že sociálne médiá ešte neboli príliš rozšírené, hráči netrávili s telefónom v ruke toľko času ako možno dnes.

Namiesto toho sme spolu veľa komunikovali, hrali sme karty, chodili sa zabávať a aj to bolo naplno (smiech), trénovali sme s maximálnym nasadením. A to je dôležité aj pre úspech na nadchádzajúcich ME," hovorí Kukučka. 

Celý rozhovor s Petrom Kukučkom si môžete vypočuť tu: 

Dozviete sa v ňom aj to...

  • Ako sa stratil na futbalovom zápase na zaplnenom štadióne v Považskej Bystrici.

  • Ako si spomína na dva tituly v drese na Považí a vypredanú halu v každom zápase.

  • Prečo v životnej forme a vo veku 27 rokov prekvapujúco prestúpil z najlepšej ligy na svete do švajčiarskeho Schaffhausenu a či to po rokoch neľutuje.

  • Čím ho inšpirujú obľúbení tréneri Phil Jackson (Chicago Bulls, LA Lakers), Jürgen Klopp (FC Liverpool), či Diego Simeone (Atletico Madrid).

  • Ako sa buduje víťazná mentalita tímu.

  • Prečo sa zbláznil do šachu a odporúča ho všetkým deťom.Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Polovica do kostola, polovica do haly. Kukučka spomína na hádzanársky boom