Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tréner Čechova dostal za bitku s divákmi stop na dva zápasy

Andrej Nazarov (Autor: khl.ru)
TASR|7. nov 2011 o 14:57

Tréner tímu KHL Víťaz Čechov Andrej Nazarov nebude sedieť v najbližších dvoch zápasoch na lavičke svojho tímu.

MOSKVA. Športovo-disciplinárna komisia KHL v pondelok preskúmala incident, ktorý sa stal tesne pred koncom nedeľňajšieho zápasu Dinamo Minsk - Viťaz Čechov (3:2) a vyniesla prvý trest.

Ako informuje Sport-express, trénerovi Viťaza Andrejovi Nazarovovi uložila trest zastavenia činnosti na dva zápasy.

Kanadskí hráči Viťaza, ktorí vyvolali na ľade hromadnú bitku - Kip Brennan a Nick Tarnasky dostali trest zastavenia činnosti na štyri resp. dva zápasy a jeden zápas si nezahrá útočník Artemij Panarin. Klubu Dinamo Minsk uložila disciplinárna komisia pokutu pol milióna rubľov za to, že fanúšikovia zahádzali ľad fľašami a odpadkami.

Jeho mužstvo neunieslo v závere zápasu tretí gól z hokejky slovenského obrancu Jaroslava Obšuta a hráči po ňom na ľade vyvolali niekoľko bitiek. Rozhodcovia im za posledných 15 sekúnd uložili až 181 trestných minút. Bokom nezostal ani tréner Nazarov, ktorý sa striedačke pustil do divákov stojacich za ňou. Vypožičanou hokejkou natiahnutý cez ochranné plexisklo zaútočil a zasadil im niekoľko tvrdých úderov. Situáciu upokojil až zákrok policajtov a rozhodcovia poslali trénera sedem sekúnd pred záverečnou sirénou predčasne do kabíny.

"Ľudia zo začiatku na nás pokrikovali 'Rusi domov'! Potom na nás pľuli a na konci aj bili držiakom zástavy a hádzali na nás fľaše," snažil sa po zápase svoj útok na divákov vysvetliť Andrej Nazarov, pričom pripomenul, že na štadióne, kde sa zmestí 15.000 divákov, nie je mužstvo hostí od nich nijako chránené. Bol si však vedomý, že nekonal správne a bol pripravený na akýkoľvek trest zo strany vedenia KHL.

Súvisiace články