V Monaku nastúpi na základe výnimky. Hamilton odmieta odstránenie piercingu

Lewis Hamilton. (Autor: TASR)
TASR|27. máj 2022 o 16:16

Pravidlo, podľa ktorého nemôžu mať jazdci v monoposte šperky, platí od roku 2005.

MONTE CARLO. Britský automobilový pretekár Lewis Hamilton naďalej odmieta chirurgické odstránenie piercingu, ktoré mu nariadila Medzinárodná automobilová federácia (FIA) na VC Miami.

Pravidlo o zákaze šperkov v monoposte, ktoré platí v F1 už od roku 2005, pripomenul ešte na VC Austrálie jeden z riaditeľov pretekov Niels Wittich.

"Mám mnoho piercingov, o ktorých väčšina ľudí nevie a ktoré sa naozaj nedajú vybrať," vtipkoval prvotne Hamilton v Melbourne.

Nový riaditeľ však myslí prísnejší výklad pravidiel vážne a sedemnásobný šampión dostal na Floride žiadosť, aby módny doplnok odstránil do pretekov v Monaku, ktoré sa konajú tento víkend.

"Myslím si, že sa na túto tému plytvá priveľa času a energie. Už som k tomu povedal všetko, čo som chcel a tento víkend to nie je mojou hlavnou starosťou," uviedol Brit na piatkovej tlačovej konferencii pred podujatím v uliciach Monte Carla podľa agentúry DPA.

Na pretekoch sa nakoniec môže zúčastniť na základe výnimky, pričom FIA posunula termín na odstránenie piercingu do 30. júna - tri dni pred domácimi pretekmi Hamiltona v Silverstone.

"Toto pravidlo je tu od roku 2005 a podľa mňa sme všetci mali počas našej kariéry v monoposte šperky. Nebol to problém a nie je dôvod, aby sa na tom teraz niečo menilo," snažil sa na záver obhájiť svoje rozhodnutie 37-ročný pilot.

Nachádzate sa tu: