Konferenčná liga: Žiline stačil na víťazstvo gól 20-ročného mladíka

Futbalisti MŠK Žilina dnes hrajú 3. predkolo Konferenčnej ligy, LIVE.
Futbalisti MŠK Žilina dnes hrajú 3. predkolo Konferenčnej ligy, LIVE. (Autor: TASR)
Sportnet|5. aug 2021 o 13:15

Sledovali ste ONLINE prenos z 3. predkola Konferenčná liga: Tobol Kostanaj - MŠK Žilina.

KOSTANAJ. Futbalisti Tobol Kostanaj a MŠK Žilina hrali úvodný zápas tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy 2021/2022.

Žilina už vyradila gruzínsky Dila Gori aj cyperský Apollon Limassol a dobre má rozohranú aj konfrontáciu s kazašským mužstvom.

Žilinčania na pôde súpera zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa ako jediný zapísal do streleckej listiny 20-ročný Miroslav Gono.

Futbal sme sledovali online.

ONLINE PRENOS: Tobol Kostanaj - MŠK Žilina (futbal, dnes, Konferenčná liga, 3. predkolo, 1. zápas, NAŽIVO, LIVE, štvrtok)

Európska konfederačná liga (predkolá) 3. predkolo 2021/2022
05.08.2021 o 18:00
Tobol Kostanaj
0:1
(0:1, 0:0)
90+5 minúta
Ukončený
Žilina
Prehľad
Góly: 27. Gono. ŽK: 58. Amanovič (KST), 78. Silva (KST), 90+2. Jovančič (KST). Rozhodca: S. Ivanov (Rusko). Diváci: Bez divákov.
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Skvelá výhra pre Žilinu, ktorá si do domácej odvety berie tesný náskok po výhre 1:0 nad Kostanajom. O jediný gól sa postaral Miroslav Gono, ktorému sčasti pomohol aj brankár Mokin.
90+5
Koniec zápasu.
90+5
importantAmanovič pálil v posledných sekundách z možno desiatich metrov. Vyzeralo to tak, že Petráš bol už prekonaný, ale na bránkovej čiare vykopol loptu preč Jakub Kiwior.
90+4
importantAž príliš okato si Toni Silva pýtal pokutový kop po páde v šestnástke, ruský arbiter rozpažuje.
90+4
Mladíci spod Dubňa cez Jibrila iba zahrali loptu za bránu Mokina. Ten sa už ponáhľa s rozohrávkou.
90+3
Sluka s menším zranením, obranca MŠK to ale musí dohrať, ďalšie striedanie už hostia nemajú.
90+2
yellowCardŽltá karta aj pre Dušana Jovančiča, pravdepodobne za protesty.
90+2
Žilinčania zazmätkovali pri odkope, no všetko dobre dopadlo, keď sa piskol už asi štvrtýkrát útočný faul Tobola.
90+1
Toni Silva sklepol Nurgalievovi, ktorý neodcentroval do veľkého vápna. Je z toho roh.
90+1
Nadstavujú sa štyri minúty.
90
Rovnaký obraz hry priniesla aj posledná minúta riadneho hracieho času. Lopta je ďaleko od šestnástky Petráša.
89
Tobol drží loptu na polovici súpera, je to však bez akejkoľvek strely.
88
Tagybergen v ofsajdovom postavení pred Petrášom. Cenné sekundy pre MŠK.
87
Rohový kop mali aj Žilinčania, no loptu prakticky odovzdali súperovi.
86
changeStriedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Igor Sergeev, prichádza Jeremy Manzorro.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Adrián Kaprálik, prichádza Patrik Myslovič.
86
Lopta sa točila smerom od brány, nereagoval na ňu nik z borcov v bielom drese. Dokonca je z toho útočný faul.
85
Domáci získali aspoň rohový kop, nervozita na trávniku sa stupňuje.
84
Kostanaj s nepresnými prihrávkami v strede poľa, Kazachov to stojí sily aj čas.
83
Kaprálik sa márne potácal k zemi, pravý krídelník Žiliny si priamy kop z dvadsiatich metrov nevyprosíkal.
82
Jovančič ešte tečoval loptu po centri z kraja, nasleduje tak iba odkop od brány Petráša.
81
changeStriedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Bagdat Kajrov, prichádza Samat Žarynbetov.
80
importantPrelom minút a Taofiq Jibril nastreľuje žrď! Zdalo sa, že to bolo po zrazenej strele. Mokin sa len obzeral, kde napokon lopta skončí. Veľké šťastie pre Tobol.
79
Goljan sa uvoľnil na ľavom krídle, dostal sa k centru, našiel Jibrila pred bránou, no ten hlavou prestrelil bránu.
78
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Vahan Bičachčjan, prichádza Tibor Slebodník.
78
yellowCardNeubehli ani dve minúty od striedania a Toni Silva vidí žltú kartu.
76
changeStriedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Ruben Brigido, prichádza Toni Silva.
Striedanie v tíme FC Tobol Kostanaj: z ihriska odchádza Zoran Tošič, prichádza Azat Nurgaliev.
76
Fazlagič odtlačil Tošiča, nasledoval nákop na Jibrila, ktorý nebol presný. Mokin po "malej domov" na istotu zahral len do autu.
75
Miernym prekvapením je, že Tobol stále nestriedal. Domáci majú na lavičke až desať hráčov do poľa.
74
importantMokin musel vyštartovať z brány a odkopnúť loptu pred Kaprálikom. Ak by sa mu to nepodarilo, tak by to bol takmer jasný gól pre hostí do prázdnej brány!
72
72
importantVahan Bičachčjan z ničoho nič mohol zvýšiť na 2:0! Brejk Žilinčanov pokračoval po poskytnutej výhode. Jibril zostáva ležať na zemi a iba sa prizeral, ako Bičachčjan zvnútra šestnástky krížnou strelou netrafil priestor troch žrdí.
71
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Adam Goljan.
70
Petráš iba boxuje strelecký pokus z veľkej vzdialenosti, Tošič o dvadsať sekúnd neskôr ľavačkou triafa iba tribúnu za žilinskou bránou...
68
Štandardka už nebezpečná nebola, Žilinčania sa musia naďalej brániť. Dostávame sa do druhej polovice druhého polčasu.
67
Tošič z uhla len do Petráša, ktorý vyrazil ranu len do bočnej siete. Chvíľu sa aj zdalo, že by to mohol byť vlastný gól, ale našťastie pre Žilinu sa tak nestalo. Roh.
66
Bičachčjan si nevypýtal faul po kontakte s protihráčom, Žilina ale zostáva pri lopte. Škoda, že hostia neposunuli loptu ešte viac doprava, tam si ju už pýtal úplne voľný Anang.
65
Rozlietanejšie dve minútky na trávniku. Akcie po pravých stranách bez úspechu, pri lopte Petráš.
63
Emócie začínajú lomcovať aktérmi na trávniku. Nepríjemný zákrok od Tagybergena, odniesol si to Ďuriš. Našťastie to na zranenie nebolo, domáci kapitán odišiel zo súboja bez karty.
62
Kaprálikov strieľaný center zvnútra šestnástky, lopta mala nájsť Jibrila, ale ten sa nepretlačil do koncovky. Malij si ho postrážil tak, ako sa na stopéra patrí.
61
Hodina hracieho času za nami. Obaja tréneri ešte nestriedali, ale aj toho sa určite dočkáme.
59
Ďuriš dohral Malija, je z toho útočný faul. MŠK sa však dostala spod tlaku súpera, ktorý bol bližšie a bližšie gólu.
58
yellowCardAleksa Amanovič zastavil rozbiehajúci sa brejk Bičachčjana, je z toho prvá žltá karta duelu.
57
Šošoni hlboko v defenzívnom bloku, nevyzerá to najlepšie. Anang hlavou odvracia pred Valiullinom, ktorý si nabiehal na zadnú žrď.
56
Máme desať minút po zmene strán a videli sme už viac šancí ako v prvom dejstve. Kostanaj sa tlačí do koncovky a vyrovnania.
54
Žilinčania sa oslobodili dlhým odkopom na polovicu súpera. Na seba to vzal na konci minúty Tagybergen, ktorý mieril vysoko nad.
53
Anang musel hrať hlavou pred Brigidom, ktorý napálil loptu z uhla do Petráša. Roh.
52
Brigido centroval zľava, bolo to však prisilné. Tobol naberá dych a ide za vyrovnaním.
51
Jovančič zakončoval z vyše 25 metrov. Zaváňalo to tečom, ale lopta predsa len prešla k Petrášovi čisto.
50
Viacero nepresností na polovici Tobola. Domáci dvakrát prišli o loptu, dvakrát ju vybojovali späť.
49
importantSamuel Petráš so zákrokom večera na bránkovej čiare! Tošič strieľal z malého vápna po centri Valiullina a hosťujúci kapitán bol razom hrdinom momentu!
47
Futbalisti spod Dubňa lepší po zmene strán. Ďuriš sa tlačil do koncovky, ale napokon neprešiel cez Kajrova.
46
importantKaprálik vysúval Jibrila už po 40 sekundách, napravo sa ale hlásil Bičachčjan, ktorého si Kaprálik nevšimol. Veľká škoda, pretože Maroškin odzbrojil legionára v drese MŠK.
46
Začal sa druhý polčas.
Žilinčania vedú v ďalekom Kazachstane po góle Miroslava Gona z 27. minúty. Svoj podiel viny má na tom brankár Mokin, ktorý strelu výrazne podcenil. Inak sme videli minimum šancí, domáci hrozili najmä sprava, to isté platí aj o MŠK, keď po pravom krídle lietal Kaprálik.

Druhý polčas sa začne približne o 19:02.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Nadstavuje sa jedna minúta.
45
Bičachčjan zahnal Sluku na ľavé krídlo, aby napokon sám zakončil pred Mokinom, ktorý musel zasahovať po pokuse z malého vápna!
44
Petráš nákop len boxoval, Gono loptu neodkopol a Tošič z vyše dvadsiatich metrov bránu minul o dva metre.
44
Aktivita domácich napokon vyústila v rohový kop, Kiwior nezvládol odkop.
43
S koncom polčasu však Kazachovia držia loptu na polovici súpera a kombinujú.
42
Centre z opačnej strany, ale vysoká lopta letí iba do náručia žilinskej brankárskej jednotky.
41
Kajrov s dvomi centrami, odvrátili ich Kopas s Kiwiorom. Márne dobývanie brány kapitána Petráša od Tobola.
40
Ďuriš si zbehol z ľavého krídla až na pravé, odkiaľ hľadal Jibrila v šestnástke. Bohužiaľ, Žilinčania nedoplnili stav pred Mokinom a môžu sa vracať späť.
39
importantNáznak brejku, ale Sergeev si nerozumel s Tošičom v šestnástke. Žilinčania akoby zaspali – Kopas byť rád, že jeho spätná prihrávka sa neskončila horšie.
37
Anang s hlavičkovou "malou domov" pred Valiullinom. Kostanaj musí lepšie dopĺňať krídelný priestor na ľavej strane.
36
Ubehli ďalšie dve minúty a v Astana Arena nič nové. Tímy akoby sa už nevedeli dočkať polčasovej prestávky...
34
Žilinčania sa po góle viac stiahli a chcú sa sústrediť viac na defenzívu. Ostatné minúty nesledujeme záživný futbal.
33
Kostanaj trochu otrasený po inkasovanom góle. Videli sme náznaky rýchlych kontier, ale Kazachovia bez odpovede na zásah Gona.
31
Kajrovovi sa otvorilo miesto na pravej strane, ale nemal komu centrovať pred Petráša. Kopas sa postaral o defenzívny zákrok.
30
Valiullin nezachytil prihrávku smerujúce na ľavé krídlo. Anang si berie loptu a bude vhadzovať.
29
Šošoni tak razom vo vedení a v menšej výhode. Mladíci spod Dubňa to majú dobre rozohrané.
27
27
goalŽilina dala gól!
Veľká chyba Mokina, ktorý podcenil strelu MIROSLAVA GONA z možno 25 metrov! Plávajúca koncovka prekvapila 40-ročného gólmana, ktorý ju akoby chcel boxovať.
27
Fazlagič sa zapojil do streleckej partie, no dirigent hry trafil iba horné rady na tribúne za bránou.
26
Sergeev opäť v pohybe po kolmici od Tošiča. Žilinčania prv získali loptu, potom ju ale bleskovo stratili. Ďakovať môžu svojim stopérom, že prihrávku zastavili.
24
Kaprálik si pohybom pýta loptu, pekne si ju spracoval vo veľkom vápne, no okamžite bol na ňom nalepený Amanovič, ktorý mu neumožnil vystreliť.
23
23
importantAkoby sme to privovali! Kostanaj vykombinoval aj v podčíslení. Malij sa dostal po pravej strane na kraj ihriska, odkiaľ centroval na Sergeeva, ktorý z malého vápna z ťažkej pozície prestreľuje!
22
Po nudnejšej úvodnej štvrťhodine sa stretnutie pomaly rozbehlo. Napriek tomu čakáme na väčšiu šancu.
21
Pozorný musel byť Petráš, keď reagoval na strieľaný center Tošiča, ktorý tečoval Sergeev.
20
Adam Kopas pálil priamo, Mokin na druhej strane bez práce.
19
Adrián Kaprálik najväčšou hrozbou MŠK. Mladík získal priamy kop z možno 30 metrov.
17
Rýchly atak Žiliny, Kaprálik si to dal na ľavačku a Mokin musel zasiahnuť. Domáci gólman loptu iba vyrazil, Jibril sa však k dorážke nedostal.
16
16
Samuel Petráš správne vybehol na malé vápno a loptu vyboxoval cez spoluhráča a hráča súpera. Napokon bol z toho útočný faul.
15
Tavybergenov center podvihol Anang, lopta presvišťala cez pokutové územie, aby znovu skončila za bránou. Ďalší roh.
15
Anang smolne "vybojoval" roh pre súpera, keď sa nevyhol vracajúcej sa lopte.
14
Srb Tošič skúšal pre zmenu centrovať, ale našiel iba telá žilinských obrancov.
13
Brigido poslaný k zemi Miroslavom Gonom. Ak by sa takýto priestupok udial o čosi neskôr, v hre by bola aj žltá karta.
12
Nebolo to priamo po štandardke, ale Malij zostal vpredu. Na stopéra Tobola Žilinčania zabudli, no nemuselo ich to mrzieť. Jeho hlavička, ktorá mala znamenať skôr prihrávku, skončila u Petráša.
11
Tošič si zasekol obrancu, dal si to na ľavačku, lenže zvnútra šestnástky trafil iba Kiwiora. Roh.
10
Desať minút za nami bez koncovky na bránu. Kostanaj opatrnejší.
8
Nepresné prenesenie hry smerom na Jibrila a Kaprálika. Zverenci Pavla Staňa sa dnes neboja tvoriť – tak ich aj poznáme zo slovenských trávnikov.
7
Kazachovia prakticky ani nenapádajú rozohrávku protivníka, čo Žilinčanom maximálne vyhovuje.
6
Amanovič skúsil šťastie z hĺbky poľa, ale vôbec netrafil priestor brány. Petráš okamžite rozohral nakrátko.
5
Až po piatich minútach môže Tobol zakombinovať, keďže hostia si pomohli taktickým faulom v stredovom kruhu.
4
Ďalší výpad MŠK po ľavom krídle, chýba tomu však presnosť.
3
Slovenský tím od úvodu na lopte, skúsenejšie domáce mužstvo sa zatiaľ nedokázalo dostať na dlhší čas na polovicu súpera.
2
Malij neustál súboj s Ďurišom, zastavil ho až banner za bránou. Jeden z trojice stopérov otrasený, ale mal by pokračovať.
1
Výkop patril hosťom zo Žiliny, ktorá má dnes na sebe tradičnú žlto-zelenú kombináciu. Domáci Kostanaj v bielom.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Tobol Kostanaj: Mokin – Malij, Maroškin, Amanovič – Kajrov, Tagybergen (C), Jovančič, Valiullin – Tošič, Brigido – Sergeev
Náhradníci: Busurmanov, Tsuprikov – Abilgazy, Asrankulov, Lobjanidze, Manzorro, Mirošničenko, Nurgaliev, Semčenkov, Silva, Žarynbetov, Žumašev

MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Sluka – Gono, Fazlagič, Bičachčjan – Kaprálik, Jibril, Ďuriš
Náhradníci: Belko, Teplan – Goljan, Jambor, Myslovič, Nemčík, Slebodník, Suľa

Rozhodca: S. Ivanov (Rusko).
Favoritom dvojzápasu by mali byť Kazachovia, ale všetko môže byť inak. FC Tobol Kostanaj momentálne smeruje za titulom v domácej Premier ligy, na ktorý čaká od roku 2010 – titul to bol zároveň jediný v histórii klubu. V aktuálnej sezóne začínal Tobol v druhom predkole Európskej konferenčnej ligy, kde po výsledkoch 0:2 a 4:1 po predĺžení postúpil cez chorvátsky Hajduk Split.

Žilinčania ďalej snívajú sen o Európe. Po postupe cez gruzínske Dila Gori (5:1 a 1:2) a cyperský Apollon Limassol (3:1 a 2:2) prichádza ďalší súper z ďalekého východu. Šošoni sa na tretie predkolo naladili víťazne v dueli so Zlatými Moravcami, vonku vyhrali 1:0. V Kazachstane im už ale nepomôže Ján Bernát, ktorý odchádza hosťovať do Belgicka. Či zverenci trénera Pavla Staňa dokážu dokráčať aj do play-off môže naznačiť už toto stretnutie.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prvého zápasu 3. predkola Európskej konferenčnej ligy medzi FC Tobol Kostanaj a MŠK Žilina.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Konferenčná liga: Žiline stačil na víťazstvo gól 20-ročného mladíka