Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

Dostali voľnú kartu, ale všetko padlo. Celý tím sa odhlásil z Gira

Cyklisti tímu Vini Zabú - ilustračná fotografia. (Autor: Twitter Vini Zabú - Pro Cycling Team)
TASR|15. apr 2021 o 13:24

Tím môže dostať zákaz pretekať.

MILÁNO. Taliansky cyklistický tím Vini Zabú sa odhlásil z pretekov Giro d'Italia, ktoré odštartujú už 8. mája. Dôvodom sú dva dopingové prípady jeho jazdcov z uplynulých mesiacov.

Stajňa totiž očakáva možné sankcie zo strany Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). "Tím sa dohodol s hlavným sponzorom na neúčasti na Gire, i keď príslušným inštitúciám preukázal, že prijal najstriktnejšie opatrenia v boji proti dopingu," uvádza sa v stanovisku.

Taliansky pretekár Matteo De Bonis mal 16. februára pozitívny mimosúťažný test na EPO a UCI ho v marci provizórne suspendovala. Jeho krajanovi Matteovi Spreaficovi našli vlani v októbri počas Gira dvakrát v tele zakázaný ostarín.

UCI uviedla, že v blízkej dobe postúpi vec disciplinárnej komisii. Tímy, ktoré mali dva dopingové prípady za dvanásť mesiacov, môžu dostať zákaz pretekať na 15 až 45 dní.

Stajňa Vini Zabu bola jedna z troch, ktoré sa mohli zúčastniť tohtoročného Giro d'Italia na základe voľnej karty. Slávne preteky sa uskutočnia v dňoch 8. až 30. mája. Informovala agentúra AFP.

Súvisiace články