Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Všetko robila stokrát lepšie, vraví Hantuchová o legende

Kim Clijstersová s Danielou Hantuchovou. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|14. nov 2017 o 17:52

Kim Clijstersová si zahrá v Bratislave exhibíciu na počesť slovenskej tenistky.

BRATISLAVA. Prvý raz nastúpili proti sebe, keď mali štrnásť rokov. Veľké súboje zvádzali na tenisových turnajoch aj po rokoch, keď sa dostali do svetovej špičky.

„Len s tým rozdielom, že čokoľvek som proti nej skúšala, Kim Clijstersová robila všetko stokrát lepšie,“ vraví s úsmevom Daniela Hantuchová.

V stredu sa uskutoční v Bratislave na počesť slovenskej hráčky, ktorá v lete ukončila kariéru, desiaty ročník exhibície Tennis champions. Po Hantuchovej bude hlavnou hviezdou večera bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová. So slovenskou tenistkou ju viaže priateľstvo.

„Neviem si predstaviť nikoho, koho poznám dlhšie ako Kim. Je to výnimočná bojovníčka a vždy sme spolu veľmi dobre vychádzali,“ dodáva Hantuchová.

Hantuchová: Kim bola vždy vyššie

„Veľa sme toho spolu prežili v juniorskom veku i na turnajoch. Keď máte štrnásť a s niekým sa lepšie spoznáte, pretrvá to celý život,“ spomínala 34-ročná Clijstersová.

„Naše kariéry išli v tenise stále spoločnou cestou. Hrali sme proti sebe roky a popritom sme skvele spolu vychádzali a nebolo to len o športe, neraz sme sa bavili aj o súkromnom živote. Nie je to bežné, aby ste si vytvorili s niekým taký silný vzťah.“

Na Hantuchovú si spomína ako na hráčku, ktorá mala vždy čisté údery z nich najväčšími zbraňami boli kraťasy a bekhendové údery. Vo vzájomnej bilancii však slovenskú tenistku vysoko prevýšila – 11:1.

„Znie to pekne, že sme si spoločne budovali tenisovú kariéru, ale Kim bola asi o desať úrovní vyššie než ja. Keď ona už hrala grandslamové finále, ja som ešte len snívala o tom, že sa dostanem do štvrťfinále,“ opisovala Hantuchová.

Tenistky sa stretli aj v roku 2012 na turnaji v Brisbane

Vedela odvrátiť aj smeč

Belgičanka vynikala skvelou kondíciou. Podľa Hantuchovej bola hráčkou s najlepším pohybom na kurte v histórii tenisu.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články