Djokovič zdolal na Turnaji majstrov Rubľova. Má už istý postup zo skupiny?

TASR|16. nov 2022 o 15:43 (aktualizované 17. nov 2022 o 00:02)

Večer sa dohrá zápas Daniila Medvedeva so Stefanom Tsitsipasom.

Turnaj majstrov 2022 - Turín

Dvojhra mužov - Červená skupina:

Novak Djokovič – Andrej Rubľov 6:4, 6:1

Stefanos Tsitsipas – Daniil Medvedev 6:3, 6:7 (11), 7:6 (1)

TURÍN. Srbský tenista Novak Djokovič uspel aj v druhom stretnutí na turnaji majstrov v Turíne a postúpil do semifinále.

Po výhre nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom zdolal v červenej skupine aj ruského tenistu Andreja Rubľova za 69 minút po setoch 6:4, 6:1.

Večer od 21.00 h. je na programe zápas Daniila Medvedeva so Stefanom Tsitsipasom. Duel vysiela naživo stanica Eurosport 2.

Dvadsaťpäťročný Rus nenadviazal na výhru nad krajanom Daniilom Medvedevom a v zápase proti Djokovičovi ťahal za kratší koniec.

Zlomový moment prišiel v závere prvého setu, keď za stavu 5:4 v prospech Srba stratil Rubľov svoje podanie a prehral úvodný set 6:4.

Siedmy nasadený hráč na turnaji následne nezachytil ani začiatok druhého dejstva, čo srbský tenista využil na okamžitý brejk a bolo po zápase. Djokovič stratil v druhom sete na svojom podaní iba štyri fiftíny a poľahky ho vyhral 6:1.

"Odohral som jeden z najlepších zápasov za celý rok. Súper je súťaživý typ a má silné stránky, najmä servis a forhend.

Našiel som správny štýl hry. Myslím, že on nezvládol niektoré momenty, čo ho zlomilo a ja som to využil. Najväčšia motivácia je pre mňa, keď je na zápase prítomná rodina. Som rád, že som v semifinále.

Stále je ale tlak vyhrať každý jeden zápas. Musím nájsť proti Medvedevovi správny rytmus, pretože je jedným z najlepších hráčov," povedal v pozápasovom interview.

Djokovič sa stal po Nórovi Casperovi Ruudovi druhým semifinalistom.

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas zvládol zápas proti Rusovi Daniilovi Medvedevovi, ktorého zdolal na turnaji majstrov v Turíne 6:3, 6:7 (11), 7:6 (1).

Udržal sa tak v hre o postup do semifinále. Štvrtý nasadený Medvedev už nemôže postúpiť, o druhom semifinalistovi z červenej skupiny rozhodne piatkový duel Tsitsipasa so štvrtým nasadeným Andrejom Rubľovom.

Lepšie začal zápas Tsitsipas, ktorý si vypracoval v prvom dejstve ihneď náskok 3:0. Medvedev nedokázal reagovať na razanciu a presnosť úderov zo strany Gréka.

Druhému nasadenému hráčovi turnaja v prvom sete pomohlo prvé podanie, ktorého úspešnosť bola 81%.

Najväčšou zbraňou Tsitsipasa však bola hra na sieti, kde získal až 14 bodov a pokazil iba jednu loptu. Prvý set vyhral za 33 minút 6:3.

V druhom sete sa hra viac vyrovnala a set dospel až do tajbrejku. Skrátenú hru začal lepšie Medvedev, ktorý viedol už 4:1, ale nádejný stav neudržal.

Tsitsipas mal následne k dispozícii tri mečbaly, ktoré nevyužil a ruský tenista si napokon vybojoval tretí set.

Aj ten musel rozhodnúť tajbrejk, v ňom bol jednoznačne lepší Tsitsipas, ktorý ho vyhral 7:1.

Grécky tenista zabojuje o postup medzi najlepšiu štvorku v piatok proti ďalšiemu Rusovi Andrejovi Rubľovovi.

Tabuľka Červenej skupiny

Domov»Tenis»Djokovič zdolal na Turnaji majstrov Rubľova. Má už istý postup zo skupiny?