Sportnet|13. sep 2021 o 17:10 (aktualizované 13. sep 2021 o 21:13)

Postúpila do hlavnej časti turnaja WTA.

WTA Portorož 2021

Finále kvalifikácie žien:

Viktória Kužmová (SR) - Lucrezia Stefaniniová (Tal.) 6:4, 4:6, 7:6 (5)

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do hlavnej časti turnaja WTA v slovinskom Portoroži.

Vo finále kvalifikácie zdolala Talianku Lucreziu Stefaniniovú po setoch 6:4, 4:6, 7:6 (5). Zápas trval dve hodiny a 52 minút.

Slovenka začala dobre. V prvom sete nielenže nestratila podanie, ale súperku nepustila k brejkbalu. Aj preto jej na výhru postačil brejk z tretieho gemu.

V druhom sete však vyhrala po prvom servise len 59% výmen, čo Talianka využila. V deviatom geme síce nepremenila pri vlastnom podaní setbal, ale po výmene strán čistou hrou ukončila set.

V tom rozhodujúcom nevyužila Kužmová vedenie 5:3, a tak musel rozhodnúť až dramatický tajbrejk. V ňom si rodáčka z Košíc vypracovala tri mečbaly a ten záverečný sa jej aj podarilo premeniť.

Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka si v prvom kole hlavného "pavúka" zmeria sily s Chorvátkou Terezou Mrdezovou.