Hrunčáková nevyužila ani druhú šancu, na US Open prehrala dobre rozohraný zápas

Nenapodobnila tak postup do 2. kola z minulého roka.

US Open 2023

Dvojhra žien - 1. kolo:

Si-Jü Wang (Čína) - Viktória Hrunčáková (SR) 4:6, 6:3, 7:6 (6)

NEW YORK. Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open 2023.

V pozícii lucky loserky, keď ťažila z odhlásenia sa Julie Grabherovej, podľahla Číňanke Si-Jü Wang po setoch 6:4, 3:6, 6:7 (6). Duel trval 2:20 h.

Slovenka mala pritom zápas výborne rozbehnutý. Po vyhratom prvom sete dokázala v druhom dvakrát uspieť pri podaní súperky, brejky však nepotvrdila.

Súperka si vynútila tretí set, v ktorom predviedla svoj najlepší výkon. Pomer víťazných úderov a nevynútených chýb mala 22:9 a najmä preto zvíťazila.

Slovenská tenistka tak nezopakuje svoje kariérne maximum z US Open, ktoré dosiahla v minulom roku, keď sa prebojovala do druhého kola.

V ženskej dvojhre tak ostala zo Sloveniek už iba Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v druhom kole narazí na Španielku Rebeku Masárovú.

Domov»Tenis»Hrunčáková nevyužila ani druhú šancu, na US Open prehrala dobre rozohraný zápas