Prehrali až vo finále. Slovenské tenistky do 18 rokov získali na ME striebro

Zľava Irina Balus, Nina Vargová, Nikola Daubnerová a kapitán tímu Martin Zathurecký.
Zľava Irina Balus, Nina Vargová, Nikola Daubnerová a kapitán tímu Martin Zathurecký. (Autor: Facebook Slovenský tenisový zväz)
TASR|3. aug 2022 o 17:55

Chlapcom v rovnakej vekovej kategórii tesne ušiel bronz.

LA ROCHELLE. Slovenské tenistky do 18 rokov získali na majstrovstvách Európy tímov vo Francúzsku strieborné medaily. V stredajšom finále prehrali so štvrtými nasadenými bulharskými rovesníčkami 0:2.

Družstvo tvorili Nikola Daubnerová, Nina Vargová a Irina Balusová pod vedením kapitána Martina Zathureckého.

Daubnerová a Vargová koncom mája triumfovali na ME vo štvorhre, tiež v kategórii do 18 rokov. Teraz k zlatu pridali striebro.

Slovenský tím chlapcov do 18 rokov podľahol v zápase o tretie miesto dvojkám turnaja z Česka 1:2. Peter Benjamín Privara, Peter Naď a Michal Krajčí s kapitánom Ľubomírom Kurhajcom tak tesne nezískali medailu.

Domov»Tenis»Prehrali až vo finále. Slovenské tenistky do 18 rokov získali na ME striebro