Na snímke slovenské tenistky Viktória Hrunčáková (vpravo) a Tereza Mihalíková. (Autor: TASR)

Na finálový turnaj BJC 2023 postúpilo Taliansko.

Anna Karolína Schmiedlová - Camila Giorgiová 2:6, 3:6

Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6

Sobota:

Anna Karolína Schmiedlová - Jasmine Paoliniová 6:1, 4:6, 6:4

Viktória Hrunčáková - Elisabetta Cocciarettová

Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Elisabetta Cocciarettová, Martina Trevisanová 4:6, 6:4, 5:7

BRATISLAVA. Slovenské tenistky mali v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom na dosah obrat, ktorý ešte nikdy nedosiahli.

Po úvodných piatkových dvojhrách síce zverenky Mateja Liptáka prehrávali 0:2, ale v sobotu sa im podarilo vyrovnať skóre na 2:2.

K rozhodujúcemu bodu mali vo štvorhre veľmi, veľmi blízko Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou, ktoré v rozhodujúcom sete viedli 5:3.

Pár Elisabetta Cocciarettová, Martina Trevisanová však následne získal štyri gemy po sebe a rozhodol o talianskom postupe na finálový turnaj.

Priebeh rozhodujúcej štvorhry

Slovenský tandem začal dobre a po rýchlom brejku viedol 3:1.

Talianky však vyrovnali na 3:3 a v koncovke setu slávili úspech, keď v desiatom geme po druhý raz zobrali Hrunčákovej podanie.

Líderkou talianskeho dua bola Trevisanová, ktorá robila Slovenkám problémy ľaváckym servisom a vo výmenách dokázala toho veľa vybehať.

Na snímke slovenské tenistky Viktória Hrunčáková (vľavo) a Tereza Mihalíková.
Na snímke slovenské tenistky Viktória Hrunčáková (vľavo) a Tereza Mihalíková. (Autor: TASR)

V druhom sete sa Hrunčáková s Mihalíkovou zlepšili na returne, za stavu 3:3 Talianky brejkli pri podaní Cocciarettovej a vynútili si rozhodujúce dejstvo.

V ňom vďaka brejku v Tildenovom geme odskočili súperkám na 5:3, no Talianky získali v ďalších minútach štyri gemy za sebou a postúpili na finálový turnaj.

Vzájomnú bilanciu so Slovenkami upravili na 1:2. Slovenský tím čaká v septembri baráž o udržanie sa vo svetovej skupine.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Slovenky mali na dosah historický obrat, záver štvorhry však zbabrali