Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Žreb mohol byť aj horší, tvrdí Norbert Gombos

Slovenský tím pred zápasom proti Poľsku - zľava Igor Zelenay, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a kapitán Miloš Mečíř. (Autor: SITA)
SITA|21. sep 2017 o 15:26

Slovenskí tenisoví reprezentanti sa v Davis Cupe stretnú s Bosnou a Hercegovinou.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisoví reprezentanti neprejavili zásadnejšie výhrady proti domácemu zápasu s Bosnou a Hercegovinou budúci rok vo februári či apríli v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 družstiev mužov.

"Žreb považujem za celkom prijateľný, mohol byť aj horší. Bosniaci majú kvalitných tenistov ako Džumhur a Bašič, ktorí vedia veľmi dobre zahrať na ´harde´ aj antuke. Dúfam, že všetci v našom tíme budú ´ready´, aby sme mohli mať tú najsilnejšiu zostavu.

Verím, že v takom prípade to bude dobré," uviedol pre agentúru SITA Norbert Gombos, minulý týždeň líder Slovákov a s dvoma singlovými bodmi hlavný strojca bratislavského záchranárskeho víťazstva 4:1 nad Poliakmi.

"Myslím si, že tentoraz pri nás stálo šťastie: v prvom rade sme si želali hrať doma, aby sme si mohli zvoliť povrch. Výhodou je aj to, že napokon už teraz máme daného súpera. Samotní Bosniaci sú však nepríjemným protivníkom.

Súper mohol byť slabší aj silnejší. Dôležité je, že hráme doma a môžeme si zvoliť povrch, čo je výhoda.


Igor Zelenay, slovenský tenista

Majú Džumhura, ktorý je v Top 100, ale aj ďalších kvalitných hráčov. Určite sú však hrateľní cez dvojhry aj štvorhru," skonštatoval pre SITA univerzál Andrej Martin.

"Povedal by som, že žreb je taký stredný. Súper mohol byť slabší aj silnejší. Dôležité je, že hráme doma a môžeme si zvoliť povrch, čo je výhoda.

Bosniaci majú Džumhura, ktorý je v Top 100 v singli, čiže veľmi dobrý hráč, ale na rýchlom povrchu trochu menej. Podstatné je, aby sme my mali v čase zápasu formu a koncentrovali sme sa na seba," reagoval pre SITA deblový špecialista Igor Zelenay na správu z Londýna o výsledku žrebu.

Súvisiace články