Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Slovenskí tenisti sa v Davisovom pohári stretnú s Bosnou a Hercegovinou

Slovenskí tenisti, ktorí zdolali Poľsko. (Autor: TASR)
TASR|20. sep 2017 o 17:01

Pôjde o prvú vzájomnú konfrontáciu.

LONDÝN. Slovenskí tenisti privítajú v druhom kole 1. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára (6.-8. apríla) Bosnu a Hercegovinu.

Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom.

V prvom kole budú mať Slováci voľný žreb.

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa sa počas uplynulého víkendu zachránili v "druhej lige", keď na antuke v bratislavskom NTC zdolali Poľsko 4:1.

Hrdinom sa stal líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý vyhral v Aegon aréne obe dvojhry. Tretí bod pridal Andrej Martin.

Bosniaci v tomto roku deklasovali na antuke v Zenici Poliakov 5:0, v 2. kole prehrali s Holandskom 1:3.

S Bosnou a Hercegovinou sa Slováci ešte nestretli a tak o výhode domáceho prostredia rozhodol až dodatočný žreb.

"Je to prijateľnejší súper ako Rakúšania vonku, musíme si však dať pozor na výborného Damira Džumhura - 55. hráča sveta. V tomto roku dosiahol vynikajúce výsledky, vie zahrať na všetkých povrchoch," priznal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška pre TASR.

"V náš prospech hovorí vyrovnanejší tím, bosnianska dvojka nie je až taká kvalitná. Ak chalani vytvoria takú súdržnú partiu ako teraz proti Poliakom, verím, že využijeme výhodu domáceho prostredia a postúpime do baráže o svetovú skupinu," dodal.

V Londýne sa uskutočnil aj žreb svetovej skupiny. Maďari, ktorí sa prebojovali medzi elitu po 21-ročnej prestávke, sa predstavia na pôde Belgicka.

Žreb svetovej skupiny:

Francúzsko - Holandsko

Japonsko - Taliansko

Španielsko - Veľká Británia

Austrália - Nemecko

Kazachstan - Švajčiarsko

Chorvátsko - Kanada

Srbsko - USA

Belgicko - Maďarsko

Súvisiace články