Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Tenis na vývoz. Najlepší Nemec i Američanka majú ruský pôvod

Sofia Keninová. (Autor: AP/Lee Jin-man)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|9. feb 2020 o 19:28

Príbehov tenisových migrantov je mnoho.

BRATISLAVA. Senzačnou víťazkou tenisového Australian Open sa pred niekoľkými dňami stala dcéra ruských rodičov reprezentujúca USA Sofia Keninová.

Na okruhu WTA je mnoho hráčov s rusky znejúcimi menami, ktorí reprezentujú iné krajiny. Príbeh Keninovej, ktorá je momentálne americkou jednotkou, nie je ojedinelý.

Rusko-izraelský Kanaďan

Denis Shapovalov reprezentuje Kanadu. Narodil sa pritom ruským rodičom v Izraeli. Jeho rodičia sa začiatkom deväťdesiatych rokov presťahovali do Tel Avivu, keďže situácia vo vtedajšom Sovietskom zväze nebola veľmi priaznivá.

Mama Tessa trénovala v Izraeli juniorských tenistov. Krátko po narodení súčasnej kanadskej jednotky v roku 1999 sa však rodina presťahovala do Toronta.

„Rozhodli sme sa presťahovať skôr, ako mal Denis jeden rok, pretože zostať žiť v Izraeli bolo príliš nebezpečné,“ povedala Shapovalova mama, ktorú citoval portál timesofisrael.com.

Mladý tenista hovorí plynule po rusky, aj svoj prvý rozhovor poskytol ruskej verzii Eurosportu v jazyku svojich rodičov.

Necíti sa byť Rusom

Alexander Zverev má 22 rokov. Už v dvadsiatke sa stal svetovou trojkou. Narodil sa v Hamburgu ruským rodičom. Obaja sa venovali tenisu.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články