Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Dcéra ruských imigrantov dobyla Australian Open

Sofia Keninová. (Autor: AP/Lee Jin-man)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|1. feb 2020 o 13:36

Víťazka Australian Open sa narodila v Rusku, hoci reprezentuje USA.

MELBOURNE, BRATISLAVA. Víťazkou Australian Open 2020 sa stala 21-ročná Američanka Sofia Keninová, ktorá vo finále zdolala Španielku Garbine Muguruzovú.

Triumfovala pri svojej tretej účasti na Australian Open. Získala tak prvý grandslamový titul a v pondelok sa stane svetovou sedmičkou.

Nielenže sa premiérovo pozrie do elitnej desiatky, ale stane sa aj americkou jednotkou. Predbehne svoj veľký idol Serenu Williamsovú.

Momenty z finále Australian Open 2020 Sofia Keninová - Garbine Muguruzová Blancová: fotogaléria

1.2.2020

Keninová mala skromné ciele

"Môj sen sa stal realitou. Ani nedokážem opísať svoje pocity. Je to skutočne emotívne, pracovala som naozaj tvrdo. Sny sa plnia. Ak pracujete tvrdo, vaše sny sa splnia," povedala po víťazstve v rozhovore priamo na kurte šťastná Keninová.

Okrem toho, že sa z 15. miesta posunie na siedmu pozíciu, stala sa aj najmladšou Američankou, ktorá debutuje v elitnej desiatke.

Od roku 2017 je zároveň už ôsmou prvovíťazkou s grandslamovým titulom.

Pred turnajom pritom mala americká tenistka skromné ciele. Keď sa jej na začiatku roka novinári pýtali, čo by chcela dosiahnuť v roku 2020, odpovedala: "Chcem sa kvalifikovať na olympiádu a zahrať si na Turnaji majsteriek." Citovalo ju twitterové konto WTA Insider.

Vedela však, že to pre ňu bude náročné, keďže smerodajné pre olympijské hry bude renkingové postavenie v druhej časti sezóny. Na Roland Garros bude obhajovať osemfinále, čo bol jej doteraz najväčší úspech na grandslame.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články