Víťazná séria Kyrgiosa sa skončila, doplatil na priveľa dvojchýb

Austrálsky tenista Nick Kyrgios.
Austrálsky tenista Nick Kyrgios. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. aug 2022 o 20:55 (aktualizované 13. aug 2022 o 07:12)

Do semifinále postúpil Hubert Hurkacz.

MONTREAL. Poľský tenista Hubert Hurkacz sa prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale.

Nasadený hráč číslo osem a víťaz minuloročného turnaja v Miami, prekvapujúco zdolal vo štvrťfinálovom dueli Austrálčana Nicka Kyrgiosa 7:6 (4), 6:7 (5), 6:1.

V prvých dvoch setoch nevideli diváci ani jeden brejk.

V rozhodujúcom sete sa však austrálsky burlivák pri svojom podaní "rozsypal". Zaznamenal až šesť dvojchýb a aj preto nezískal viac ako jeden gem.

Kyrgios tak prišiel o sériu deviatich víťazných zápasov. Od finálovej prehry s Novakom Djokovičom vo Wimbledone predvádzal vynikajúci tenis, vyhral turnaj vo Washingtone, ale v Montreale ďalšie celkové víťazstvo nepridá.

V druhom zápase zdolal štvrtý nasadený Nór Casper Ruud Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea hladko 6:1 6:2, keď zápas trval len 76 minút.

Britský tenista Daniel Evans sa prebojoval do semifinále. Vo štvrťfinále si poradil s Američanom Tommym Paulom v troch setoch 1:6, 6:3 a 6:4.

Jeho súperom v boji o finále bude Španiel Pablo Carreno Busta, ktorý zdolal ďalšieho Brita Jacka Drapera 7:6 (4), 6:1.