Finále J&T Banka Slovak Open: Mia Pohánková získala prvý ženský titul

Fotogaléria (12)
Mia Pohánková - Renáta Jamrichová: ONLINE prenos z finále J&T Banka Slovak Open. (Autor: Sportnet)
Matej Hank|13. okt 2024 o 11:00 (aktualizované 13. okt 2024 o 16:13)

Sledovali ste s nami online prenos z finále J&T Banka Slovak Open 2024: Mia Pohánková - Renáta Jamrichová.

BRATISLAVA. Slovenské tenistky Mia Pohánková a Renáta Jamrichová hrali dnes finále turnaja J&T Banka Slovak Open v Bratislave. Duel sa začal o 14.00 h.

Pätnásťročná Pohánková je veľkým prekvapením domáceho turnaja. Na ceste do finále vyradila až tri nasadené hráčky.

Najväčším jej skalpom je semifinálová súperka a nasadená jednotka, Francúzka Oceane Dodinová, ktorá je hráčkou prvej stovky rebríčka WTA.

Fotogaléria z finále Jamrichová - Pohánková na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024

Jamrichová zdolala v bratislavskom Národnom tenisovom centre (NTC) dve nasadené hráčky.

Išlo pre ňu už o druhý slovenský súboj na turnaji, vo štvrťfinále si poradila s Radkou Zelníčkovou v dvoch setoch.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE: Mia Pohánková - Renáta Jamrichová (tenis, J&T Banka Slovak Open, finále, nedeľa, výsledky)

* pre aktualizáciu priebehu je potrebné dať refresh stránky (F5)

Mia Pohánková 2:6, 6:4, 6:2 Renáta Jamrichová

! Je koniec ! - Mia Pohánková sa stáva víťazkou J&T Banka Slovak Open 2024. Renátu Jamrichovú zdolala vo finále 2:6, 6:4 a 6:2.

40:0 - Pohánková má tri mečbaly! V geme pridala druhé eso.

30:0 - Pohánková je dve loptičky od zisku prvého titulu medzi ženami

15:0 - Pohánková začala esom.

! Pohánková ide podávať na víťazstvo ! - Mia Pohánková vzala ďalšie Jamrichovej podanie a v rozhodujúcom sete sa dostala do vedenia už 5:2.

A:40 - Pohánková má ďalší brejkbal. Pri podaní Jamrichovej sa dostala do výhody.

40:40 - Výborná hra od Pohánkovej! Jamrichovú pritiahla na sieť, potom ju poľahky obhodila.

30:40 - Jamrichová má k dispozícii gembal po chybe Pohánkovej.

30:30 - Pohánkovej úder skončil mimo kurtu.

30:15 - Loptička skočila Jamrichovej pod nohy a neporadila si s ňou.

15:15

15:0 - Pohánková sa vďaka chybe Jamrichovej dostala do vedenia v tomto geme.

! Pohánková vedie 4:2 ! - Mia Pohánková napokon zvládla svoje podanie a dostala sa do výraznejšieho vedenia.

A:40 - Pohánková sa dostáva do výhody a má šancu opäť odskočiť Jamrichovej na rozdiel dvoch gemov.

40:40 - Ďalší gem smeruje do zhody.

30:40 - Jamrichová ma po chybe Pohánkovej k dispozícii brejkbal.

30:30 - Jamrichová nevzdáva boj o tento gem, ktorý ju môže úplne vrátiť do zápasu.

30:15 - Jamrichovej bekhand po čiare tesne minul ihrisko.

15:15 - Forhend v podaní Pohánkovej tentokrát nenašiel miesto v kurte.

15:0 - Pohánkovej forhend skončil presne na čiare.

! Jamrichová sa drží v zápase ! - Renáta Jamrichová si udržala svoje podanie a znížila stav v treťom sete na 2:3.

15:40 - Jamrichová má k dispozícii dva gembaly.

15:30 - Pohánkovej forhend krížom cez celý kurt skončil mimo ihriska.

15:15 - Mia Pohánková zahrala pridlhý forhend, ktorý skončil mimo ihriska.

15:0 - Jamrichovej nevyšiel úder po čiare a loptička skončila v aute.

! Pohánková zvládla najdlhší gem ! - Mia Pohánková sa dostala do vedenia 3:1 po najdlhšom geme v zápase.

A:40 - Ďalšia príležitosť na udržanie si podania.

40:40 - Pohánková zahrala dvojchybu, no s rozhodnutím empajrovej rozhodkyne nie je spokojná.

A:40 - Pohánková má ďalšiu šancu na potvrdenie brejku.

40:40 - Kvalitný útok od Jamrichovej vyústil do ďalšej zhody v tomto geme.

A:40

40:40 - Pohánková zaváhala na sieti a loptičku zastavila páska.

A:40 - Jamrichovej chýbalo málo k tomu, aby sa opäť dostala k brejku. Po tom, čo loptička skončila v sieti, má gembal Pohánková.

40:40 - Výborný krížny forhend našiel svoje miesto a Pohánková odvrátila brejkbal.

40:A - Jamrichová má šancu na ribrejk. Pri podaní Pohánkovej sa dostala do výhody.

40:40 - Pohánková sa sťažuje na rozhodnutie rozhodcov a loptička Jamrichovej podľa nej skončila v aute. Názor empajrovej rozhodkyne však nezmenila.

40:30 - Pohánková sa dostala ku gembalu a môže potvrdiť svoj brejk.

30:30 - Ďalšia krásna výmena! Pohánková si opäť dala čas na svoje údery a to malo úspech.

15:30 - Jamrichová zatlačila Pohánkovú krížnými údermi. Podávajúca hráčka poslala loptu len do siete.

15:15 - Pohánková bola trpezlivá a na svoj víťazný úder si vzala viac času. Ten poslala krížom cez celý kurt.

0:15 - Pohánkovej nevyšiel prechod na sieť a loptičku spod nôh poslala len do autu.

! Pohánková brejkla Jamrichovú ! - Renáte Jamrichovej tento gem vôbec nevyšiel! Po troch nevynútených chybách a dvojchybe darovala súperke gem.

40:15 - Prvý brejkbal odvrátila Jamrichová esom.

40:0 - Pohánková má po troch chybách Jamrichovej tri brejkbaly.

30:0 - Jamrichová poslala forhend mimo kurtu a do tretieho gemu nevstúpila dobre.

15:0 - Jamrichová začala svoje podanie dvojchybou.

! Pohánková začala tretí set udržaným podaním ! - Mia Pohánková si udržala podanie v treťom sete. Aj napriek dvom zmeneným rozhodnutiam čiarových rozhodcov nepodľahla panike.

40:30 - Jamrichová pritiahla Pohánkovú k sieti krátky úderom. Odvrátenie mladšej Slovenky skončilo len v sieti.

40:15 - Forhend Jamrichovej bol krátky a skončil len v sieti. Pohánková tak má dva gembaly.

30:15 - Skrátenie hry v podaní Pohánkovej malo úspech. Jamrichová loptičku síce dobehla, no zahrala ju do autu.

15:15 - Pohánkovej forhend bol pridlhý a skončil za zadnou čiarou.

15:0 - Pohánkovej pomohla pri bekhende páska, ktorá zastavila loptičku na strane Jamrichovej.

! Jamrichová si udržala podanie ! - Renáta Jamrichová začala tretí set víťazným gemom.

30:40 - Ďalšia chyba v podaní Jamrichovej znamená zdramatizovanie úvodného gemu.

15:40 - Pohánková využila zaváhanie Jamrichovej na sieti a udržala sa v hre.

0:40 - Nekompromisná Jamrichová získala tri gembaly v úvodnej hre tretieho setu.

0:30 - Jamrichová získala priamy bod z podania.

0:15 - Jamrichová začala tretí set víťazným forhendom.

! Pohánková získala druhý set ! - Mladá Slovenka po výbornom podaní získala druhý set v pomere 6:4. O víťazke turnaja rozhodne tretí set.

40:30 - Pohánkovej bekhend po čiare skončil v aute a k dispozícii má ešte jeden setbal.

40:15 - Pohánková získala dva setbaly.

30:15 - V dlhšej výmene ukázala pevnejšie nervy Pohánková a je dve loptičky od zisku setu.

15:15 - Forhend Pohánkovej skončil v sieti.

15:0 - Pohánková začala gem priamym bodom z podania.

! Pohánková získala dôležitý gem ! - Mia Pohánková prelomila v tomto sete Jamrichovú a dostala sa do vedenia 5:4. V ďalšom geme ide podávať na výhru v druhom sete.

A:40 - Ďalšia nádherná výmena! Pohánková tlačila Jamrichovú a napokon sa raduje z ďalšieho brejkbalu.

40:40 - Pohánkovej return skončil v sieti.

A:40 - Rovnaký úder teraz Pohánkovej vyšiel a získala druhhý brejkbal v tomto geme.

40:40 - Veľa nechýbalo a Pohánková by vzala Jamrichovej podanie. Jej forhend však skončil tesne v aute.

40:30 - Pohánková ma brejkbal v dôležitom geme v druhom sete.

30:30 - Výborný forhend v podaní Pohánkovej! Zahrala ho na čiaru a Jamrichová nemala žiadnu šancu.

15:30 - Empajrová rozhodkyňa opravila čiarového a Jamrichová tak získala priamy bod z podania.

15:15 - Pohánková prelobovala Jamrichovú a získala prvý fiftín v tomto geme.

0:15 - Pohánkovej return skončil mimo ihriska.

! Pohánková si udržala podanie ! - Mia Pohánková drží aj naďalej krok so skúsenejšou krajankou a v druhom sete si udržala ďalšie podanie.

A:40 - Výborné podanie Pohánkovej priamo na roh štvorca.

40:40 - Jamrichová odvrátila aj druhý gembal súperky. Víťazným smečom sa vrátila späť do gemu.

40:30 - Pohánková má k dispozícii ešte jeden gembal.

40:15 - Pohánková prešla na sieť a zahrala víťazný volej.

30:15 - Skvelo rozbehnutý gem pre Pohánkovú zastavila jej dvojchyba.

30:0 - Pohánková vytiahla výborný krížny forhend.

15:0 - Jamrichovej return skončil v sieti.

! Jamrichová nezaváhala ! - Renáta Jamrichová vylepšila svoj servis a Pohánkovej pri svojom podaní nedala žiadnu šancu.

0:40 - Jamrichová rozbehala súperku po celom kurte a Pohánková poslala loptičku do autu.

0:30 - Výborná obrana Pohánkovej nevydržala až do konca. Jamrichová ukončila výmenu víťazným úderom.

0:15

! Pohánková drží krok ! - Mia Pohánková vytiahla skvelé podanie, vďaka čomu sa dostala do výmeny a udržala sa podanie.

A:40 - Pohánková vytiahla výborný forhend po čiare.

40:40 - Skrátenie hry v podaní Pohánkovej nebolo úspešné a loptičku zastavila páska.

40:30 - Pohánková nastavila správne raketu a víťazný úder zahrala do rohu kurtu.

30:30 - Jamrichová zahnala súperku do rohu ihriska ana víťazný bekhend mala otvorený celý kurt.

30:15

15:15 - Skvelé odvrátenie loptičky Jamrichovej priamo po čiare poslala Pohánková len do siete.

15:0 - Krížny bekhand Pohánkovej išiel veľmi nízko a Jamrichová sa za loptičkou len obzrela.

! Tuhý boj o gem zvládla Jamrichová ! - Skúsenejšia tenistka zlepšila svoje podanie a svoj servis si tentokrát udržala.

40:A - Prechod na sieť v podaní Pohánkovej tentokrát nebol úspešný a loptičku dala do autu.

40:40 - Jamrichová zahrala skvelý servis a Pohánková odvrátila loptičku mimo kurtu.

A:40 - Po ďalšej dvojchybe v tomto geme získala Pohánková brejkbal.

40:40

A:40 - Pohánková sa dostala k brejkbalu po dlhom údere Jamrichovej.

40:40 - Pohánková zahrala nízky úder, s ktorým si jej súperka neporadila.

30:40 - Jamrichová sa dostala ku gembalu.

30:30 - Krížny forhend Jamrichovej skončil mimo kurtu.

15:30 - Po dvojchybe prišiel skvelý servis a Pohánková poslala loptičku do autu.

15:15 - Jamrichová pridala ďalšiu dvojchybu v zápase.

0:15

! Pohánkovej obrana sa vyplatila ! - Pohánková odvracala všetky loptičky a napokon sa dočkala chyby Jamrichovej. Stav v druhom sete vyrovnala na 2:2.

A:40

40:40 - Údery do rovnakého miesta mali pre Jamrichovú úspech a odvrátila gembal súperky.

A:40 - Pohánkovej vyšiel prechod na sieť a smečom získala gembal.

40:40 - Mia Pohánková odvrátila brejkbal.

30:40 - Tentokrát Jamrichovej vyšiel rovnaký úder a získala ďalší brejkbal v zápase.

30:30 - Krížny forhend Jamrichovej skončil v aute. Pohánková sa tak vrátila do tohto gemu.

15:30 - Volej Jamrichovej našiel svoje miesto v zadnom rohu kurtu.

15:15

0:15 - Rýchle nohy Pohánkovej nestačili v tomto geme. Jamrichová poslala volej do jej protipohybu.

! Jamrichová vyhráva 2:1 ! - Jamrichová ukončila tretí gem druhého setu priamym bodom z podania.

15:40 - Výborný druhý servis v podaní Jamrichovej! Na víťazný úder mala otvorený celý kurt.

15:30 - Tvrdé podanie Jamrichovej poslala Pohánková mimo kurtu.

15:15

15:0 - Pohánková získala prvý fiftín pri podaní Jamrichovej.

! Pohánková si udržala podanie ! - Ďalšia chyba Jamrichovej znamená udržanie si servisu Pohánkovej.

40:30 - Pohánková sa dostala ku gembalu, Jamrichovej forhend skončil v sieti.

30:30

30:15 - Pohánkovej nevyšiel servis a urobila dvojchybu.

30:0 - Jamrichovej loptičku opäť zastavila sieť.

15:0 - Pohánkovej prechod na sieť sa snažila Jamrichová eliminovať, no loptičku poslala len do siete.

! Jamrichová získala úvodný gem druhého setu ! - Jamrichovej volej do protipohybu súperky znamenal úspech a získala aj úvodný gem druhého setu.

0:40 - Skvelé podanie Jamrichovej poslala Pohánková len do autu.

0:30 - Jamrichovej vyšiel prechod na sieť a po voleji nedala Pohánkovej šancu.

0:15

! Prvý set je na konci ! - Pohánkovej skrátenie hry nevyšlo a loptička skončila mimo kurtu. Jamrichová tak získala úvodný set zápasu a v druhom začne na podaní.

30:40 - Jamrichová má k dispozícii brejkbal a takisto aj setbal.

30:30 - Najkrajšia výmena zápasu! Slovenky si dávali slajzované údery a napokon odišla z tejto výmeny šťastnejšia Pohánková.

15:30 - Pohánková dala skvelé podanie a return Jamrichovej skončil v sieti.

0:30 - Pohánkovej bekhend opäť zastavila páska a Jamrichová má tento gem dobre rozbehnutý.

0:15 - Topspin Pohánkovej skončil na páske.

! Pohánková vzala podanie Jamrichovej ! - Mia Pohánková ešte nedopustila koniec prvého setu a vzala podanie Jamrichovej. Stav je tak 5:2 pre skúsenejšiu tenistku.

A:40 - Pohánková sa dostáva k brejbalovej príležitosti po nevynútenej chybe Jamrichovej.

40:40 - Pohánková sa ešte nevzdáva a odvrátila prvý setbal v zápase.

30:40 - Jamrichová získava prvý setbal po výbornom smeči na sieti.

30:30

15:30 - Pohánkovej return skončil v aute a Jamrichová ide do vedenia.

15:15 - Pohánkovej skrátenie hry zastavila páska.

15:0 - Jamrichovej úder skončil v sieti a Pohánková vedie.

! Jamrichová bude podávať o víťazstvo v sete ! - Dominancia Jamrichovej v zápase vyústila do zisku ďalšieho podania súperky a vedie už 5:1.

30:40 - Pohánková netrafila loptičku ideálne a neodvrátila forhend súperky. Jamrichová sa dostáva k ďalšieho brejkbalu.

30:30 - Pohánková zahrala víťazný úder do rovnakého miesta a vyrovnala na 30:30.

15:30 - Bekhend po čiare Pohánkovej skončil tesne v aute a Jamrichová ide do vedenia.

15:15 - Pohánková na sieti zahrala víťazný úder a vyrovnala skóre v geme.

0:15 - S Pohánkovej druhým podaním si Jamrichová poradila skvelo a dostala sa do výmeny.

! Jamrichová vedie 4:1 ! - Pohánkovej úder po čiare nežal úspech a loptička skončila mimo ihriska. Jamrichová tak vedie v prvom sete už 4:1.

15:40 - Servis priamo na roh štvorca poslala Pohánková do autu a Jamrichová má dva gembaly.

15:30 - Ďalšie eso od Jamrichovej znamená vedenie v tomto geme.

15:15 - Skvelý servis Jamrichovej ju dostal na sieť, kde nemala žiaden problém zahrať víťazný úder.

15:0 - Skrátenie hry teraz vyšlo lepšie pre Pohánkovú. Jamrichová loptičku dobehla, no poslala ju do autu.

! Pohánková získala prvý gem ! - Päťnásťročná hráčka ukončila svoje podanie esom a získala prvý gem v zápase.

A:40 - Pohánkovej skvelý servis poslala Jamrichová mimo ihriska.

40:40 - Jamrichová brejkbal nevyužila. Bekhend poslala mimo kurtu.

40:A - Skvelý forhend po čiare znamená výhodu pre Jamrichovú a zároveň ďalší brejkbal.

40:40 - Jamrichová zatlačila súperku v zadnej časti kurtu a Pohánková poslala loptičku mimo kurtu.

A:40 - Pohánková má prvý gembal v zápase.

40:40 - Skvelé skrátenie hry v podaní Pohánkovej, odvrátila už druhý brejkbal.

30:40 - Pohánková odvrátila prvý brejkbal, výborným prechodom na sieť zaznamenala víťazný úder.

15:40 - Jamrichová sa dostáva k ďalším dvom brejkbalom, Pohánkovej forhend skončil mimo kurtu.

15:30 - Po výbornom returne získala Jamrichová kontrolu nad hrou a po chybe Pohánkovej vyhráva 30:15.

15:15 - Pohánkovej forhend skončil v sieti a stav je v tomto geme vyrovnaný.

15:0 - Pohánková začala dobrým servisom.

! Jamrichová vedie už 3:0 ! - Po výbornom druhom podaní poslala Pohánková loptičku za zadnú čiaru a Jamrichová získala tretí gem v rade.

15:40 - Jamrichovej forhend skončil na zadnej čiare, s čím si Pohánková neporadila a poslala lotpičku mimo kurtu.

15:30 - Jamrichová bola úspešná na sieti a po voleji priamo na čiaru vedie 30:15.

15:15 - Po dvojchybe prišlo aj prvé eso Jamrichovej.

15:0 - Jamrichová urobila prvú dvojchybu v zápase a získala prvý fiftín v treťom geme.

! Jamrichová získala podanie Pohánkovej ! - Pätnásťročnej tenistke nevyšiel prechod na sieť a skúsenejšia Slovenka ju obhodila.

15:40 - Prvú šancu na brejk favorizovaná Slovenka nevyužila. Dopustila sa nevynútenej chyby, keď loptičku poslala do siete.

0:40 - Jamrichová udierala loptičku do jedného miesta a prelomila obranu Pohánkovej. Dostala sa už k trom brejkbalom.

0:30 - Pohánková neodvrátila dobre krížny forhend Jamrichovej a loptičku poslala za čiaru.

0:15 - Pohánkovej nevyšlo skrátenie lotpičky a trafila len sieť.

! Prvý gem je na konci ! - Jamrichová si udržala svoje podanie a dostala sa do vedenia v zápase 1:0.

40:A - Jamrichová má tretiu šancu ukončiť prvý gem. Teraz jej pomohla súperka, ktorá z bekhendu poslala loptičku do polovice siete.

40:40 - Prvý gem ide do zhody. Jamrichová z forhendu triafa len sieť.

30:40 - Zatiaľ najdlhšia výmena vyústila do bodu pre Pohánkovú. Odvrátila tak prvý gembal súperky.

15:40 - Jamrichová získala prvé gembaly. Pri svojom podaní môže ísť do vedenia.

15:30 - Víťazka juniorského Australian Open aj Wimbledonu ide opäť do vedenia. Pohanková totiž poslala return za základnú čiaru.

15:15 - Jamrichovej nevyšiel bekhend a lotpička končí v aute.

0:15 - Mia Pohánková triafa sieť a prvý fiftín v zápase získala Jamrichová.

0:0 - Ako prvá podáva Renáta Jamrichová, zápas sa začína.

Rozcvička: Do začiatku zápasu ostávajú dve minúty.

Rozcvička: Za veľkého potlesku prišli na kurt obe hráčky, aby sa rozcvičili. Národné tenisové centrum sa pomaly zapĺňa a je tu najvyšší počet divákov na turnaji.

Pred zápasom: Vitajte pri online prenose z finále J&T Banka Slovak Open v Bratislave. Zloženie je čisto slovenské. Predstavia sa 15-ročná Mia Pohánková a 17-ročná Renáta Jamrichová. Začiatok zápasu je o 14:00.

Domov»Tenis»Finále J&T Banka Slovak Open: Mia Pohánková získala prvý ženský titul