Tenis, Masters Cup: Ferrer rozdrvil Gasqueta a postúpil

Ferrer (vľavo) nedal Gasquetovi žiadnu šancu a vyhral v dvoch setoch 6:1 a 6:1.
Ferrer (vľavo) nedal Gasquetovi žiadnu šancu a vyhral v dvoch setoch 6:1 a 6:1. (Autor: AP, REUTERS)
SITA|15. nov 2007 o 13:53

ŠANGHAJ 15. novembra (SITA) - Nečakane rýchle a jednoznačné rozuzlenie malo druhé štvrtkové stretnutie ako aj celkové dianie v Zlatej skupine tenisového Masters Cupu (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch ...

ŠANGHAJ 15. novembra (SITA) - Nečakane rýchle a jednoznačné rozuzlenie malo druhé štvrtkové stretnutie ako aj celkové dianie v Zlatej skupine tenisového Masters Cupu (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale), koncoročného výberového turnaja v čínskom Šanghaji. Smršť z rakety sebavedomého Španiela Davida Ferrera doslova "zmietla" Francúza Richarda Gasqueta, šiesty nasadený sa po necelej hodinke tešil z víťazstva 6:1, 6:1 a zároveň potvrdenia postupu do semifinále. Ferrer s výnimkou úvodného gemu zápasu, keď prehral svoje podanie, na taraxlefovom dvorci v hale Qi Žong kraľoval a svojho súpera často najmä z forhendu odsúdil len do úlohy štatistu. Na víťazné údery zvíťazil 25-ročný Španiel 18:5, zároveň urobil o 12 nevynútených chýb menej ako jeho súper (13:25). Frustrovaný Francúz sa k prvému úspešnému zakončeniu pri sieti dostal až v piatom geme druhého setu...

Nováčik na elitnom mužskom turnaji sezóny Ferrer postúpil do semifinále suverénne, keď vo svojich troch skupinových vystúpeniach stratil jediný set. Medzi najlepších štyroch so sebou potiahol aj krajana Rafaela Nadala, ktorý si v prvom štvrtkovom singlovom zápase Zlatej skupiny poradil so Srbom Novakom Djokovičom po výbornom výkone za 104 minút 6:4, 6:4. Nadal sa prebojoval do semifinále turnaja majstrov po druhý raz v rade. Vlani stroskotal na rakete neskoršieho víťaza, Švajčiara Rogera Federera. Djokovič vo svojej premiére v Šanghaji výsledkami aj výkonmi sklamal. V troch zápasoch neuhral ani set a skončil v Zlatej skupine na poslednom 4. mieste.