V Sieni slávy by mohol byť prvý hráč z Ázie, v nominácii je aj jeho deblová partnerka

Leander Paes.
Leander Paes. (Autor: Twitter LISTÍN DIARIO)
SITA|27. sep 2023 o 12:26

Indický tenista získal počas kariéry 18 grandslamových titulov vo štvorhre.

NEWPORT. Bývalý indický tenista Leander Paes sa môže stať prvým tenistom z Ázie, ktorého uvedú do Medzinárodnej tenisovej siene slávy v americkom Newporte.

Víťaz 18 grandslamových titulov vo štvorhre je medzi šesticou nominovaných na uvedenie do dvorany spolu s niekdajšou deblovou partnerkou Carou Blackovou, Anou Ivanovičovou, Flaviou Pennettovou, Carlosom Moyom a Danielom Nestorom.

Paes môže napodobniť Číňanku Li Na, ktorá sa v roku 2019 stala prvou ženou z Ázie v tenisovej sieni slávy.

"Som nadšený, že po troch dekádach vášne pre šport a hrania za krajinu s viac ako miliardou obyvateľov na olympijských hrách aj v Davisovom pohári niekto ocenil moju tvrdú prácu," povedala niekdajšia deblová svetová jednotka o svojej nominácii.

Leander Paes získal v kariére osem grandslamových titulov vo štvorhre mužov so štyrmi rôznymi tenistami a ďalších desať v miešanej štvorhre, okrem Afričanky Blackovej boli jeho športovými partnerkami aj Martina Navrátilová a Martina Hingisová.

V štvorhre mužov triumfoval po trikrát na Roland Garros v Paríži i US Open v New Yorku, raz uspel na Australian Open v Melbourne aj v londýnskom Wimbledone. V mixe tiež zvíťazil na všetkých turnajoch "veľkej štvorky".

Nominovaní tenisti a tenistky musia získať aspoň 75 percent hlasov od novinárov, expertov, historikov a iných členov siene slávy, aby sa dostali do dvorany.

Ďalšie percentá im môžu pridať fanúšikovia, ktorí budú hlasovať cez internet do 9. októbra.

Blacková, Ivanovičová, Moya, Nestor a Pennettová boli medzi kandidátmi už vlani, ale nezískali dosť hlasov. V zozname adeptov môžu figurovať najviac tri roky.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»V Sieni slávy by mohol byť prvý hráč z Ázie, v nominácii je aj jeho deblová partnerka