Lacko sa predstaví v hlavnej súťaži v Nemecku

Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: SITA)
Sportnet|18. jún 2017 o 13:49

Slovenský tenista zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Talianom Andreasom Seppim.

HALLE. Slovenský tenista Lukáš Lacko si zahrá v hlavnej súťaži na turnaji ATP World Tour 500 Gerry Weber Open v nemeckom Halle (dotácia 1 966 095 eur, tráva).

Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák počas víkendu zvládol úspešne dvojkolovú kvalifikáciu: v sobotu si ako ôsmy nasadený poradil na úvod s Belgičanom Rubenom Bemelmansom za 64 minút 6:4, 6:3 a v nedeľňajšom finále zdolal aj trojku kvalifikačného "pavúka" - 33-ročného Taliana Andreasa Seppiho za 81 minút 6:4, 7:5.

Lacko v prvom sete duelu so Seppim "brejkol" rodáka z Bolzana v desiatom geme, čo znamenalo zisk úvodného dejstva.

V druhom sete slovenský tenista jedinýkrát v stretnutí prišiel o vlastný servis, skúsený Talian vzápätí zvýšil na 4:2, neskôr aj na 5:3, ale ani to mu nestačilo.

Lukáš Lacko štyri víťaznými hrami za sebou, pričom dvakrát prelomil podanie súpera, doviedol napokon zápas do úspešného konca.