Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková.
Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. nov 2022 o 16:12 (aktualizované 9. nov 2022 o 17:18)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo štvorhry na finálovom turnaji Billie Jean King Cup 2022: Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková - Kirsten Flipkensová, Elise Mertensová.

GLASGOW. Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Kirsten Flipkensová, Elise Mertensová dnes hrali štvorhru duelu Slovensko - Belgicko na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2022.

Slovenky už stretnutie celkovo vyhrali, keďže viedli po dvojhrách 2:0. Vo štvorhre však prehrali hladko 0:6, 3:6. Nemajú tak reálnu šancu na postup do semifinále.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková - Kirsten Flipkensová, Elise Mertensová. (Pohár Billie Jean Kingovej 2022, 3. zápas, LIVE)

Flipkensová, Mertensová
Napriek tomu, že slovenský pár v zložení Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková nezvládol štvorhru proti belgickému skúsenému páru Kirsten Flipkensová a Elise Mertensová, tak Slovensko zvíťazilo nad Belgickom celkovo 2:1. Táto štvorhra však bola dôležitá z pohľadu šancí na víťazstvo v skupine a postup do semifinále, takže získané tri gemy sú veľmi málo. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu
3-6
Priamy bod Mertensovej ukončuje štvorhru, ktorú jednoznačne opanovali favorizované belgické tenistky a vyhrali po setoch 6:0 a 6:3 nad Viktóriu Kužmovou a Terezou Mihalíkovou!
15-40
importantFlipkensová druhým smečom dokončila výmenu a belgický pár má hneď tri mečbaly!
15-30
Kužmová však poslala forhendový return do siete.
15-15
Ale dvojchyba Mertensovej znamená komplikáciu pre belgický pár.
0-15
Kužmovej forhend od základnej čiary sa nedostal cez sieť.
3:5
Kužmová na sieti opäť úspešná a je znížené na 3:5 v druhom sete, ale Mertensová ide podávať na víťazstvo.
40-0
Nasledoval víťazný forhendový volej a máme šancu na čistú hru.
30-0
Kužmovej víťazná smeč po dobrom podaní Mihalíkovej.
15-0
Priamy bod pre Mihalíkovú.
2:5
Koniec prestávky, podávať bude Tereza Mihalíková.
2:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5
importantPredsa len to nebude bez straty podania na belgickej strane, pretože Flipkensovej nevyšiel bekhendový volej a je znížené na 2:5 v druhom sete!
40-30
Kužmová zahodila ďalšiu príležitosť jednoduchým forhendom do siete.
40-15
Mertensovej presný smeč odvrátil prvý brejkbal.
40-0
importantKužmová a Mihalíková uspeli aspoň v tejto vynikajúcej výmene s množstvom skvelých volejov, ktorá znamená aj štyri brejkbaly pre slovenský pár!
30-0
Nečakané problémy pre belgický pár na podaní, keď Flipkensová na sieti pokazila volej.
15-0
Flipkensová nám aspoň darovala bod dvojchybou.
1:5
importantNapokon víťazný forhendový return Flipkensovej a táto tenistka aj bude podávať na víťazstvo v tejto štvorhre!
15-40
importantFlipkensová na sieti zakončila bekhendovým volejom a sú tu možno rozhodujúce brejkbaly!
15-30
Priamy bod pre Kužmovú, ktorý potvrdilo jastrabie oko.
0-30
Aj Kužmová je rýchlo v problémoch na podaní po bekhendovej chybe.
0-15
Víťazný forhendový return Flipkensovej.
1:4
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.
1:4
1:4
Konečne aspoň výmena, ktorá však skončila dlhým forhendom Mihalíkovej, a preto belgický pár vedie už 4:1 v druhom sete.
0-40
Mertensovej stačí podanie a trafila aj eso von z kurtu.
0-30
Ani Mihalíkovej return neskončil v kurte.
0-15
Priamy bod pre Mertensovú.
1:3
importantLenže Mihalíková teraz trafila forhend nečisto a ten skončil mimo, preto belgický pár vedie 3:1 v druhom sete!
30-40
Tak stále držíme nádej, pretože Mihalíkovej vyšiel lob a Flipkensová už loptičku nevrátila.
15-40
Mihalíková prinútila Flipkensovú na sieti k chybe.
0-40
importantKužmová na sieti nedokázala zachrániť situáciu, pretože Mertensová zahrala precízne forhendové voleje a sú tu hneď štyri brejkbaly!
0-30
Mihalíková bude mať problémy na podaní, pretože zaznamenala dvojchybu.
0-15
Mihalíková nevrátila kvalitný bekhendový return Flipkensovej.
1:2
1:2
1:2
Mertensová na sieti nezaváhala, takže belgický pár vedie 2:1 v druhom sete.
15-40
Tretí priamy bod za sebou v podaní Flipkensovej.
15-30
Ani Kužmovej sa nepodarilo dostať return do hry.
15-15
Flipkensová reaguje priamym bodom.
15-0
Nečakaná chyba zo smeču na belgickej strane, ktorú muselo odhaliť až jastrabie oko.
1:1
Konečne získavame prvý gem v zápase a po priamom bode Kužmovej je vyrovnané 1:1 v druhom sete.
40-15
Po priamom bode sú tu konečne gembaly pre slovenský pár.
30-15
Kužmová zaskočila Flipkensovú s Mertensovou úderom cez stred.
15-15
Mertensovej return skončil tesne za základnou čiarou.
0-15
Kužmovej forhend nadvihla páska do outu.
0:1
Nakoniec priamy bod Mertensovej a belgický pár stále nestratil jediný gem v zápase.
15-40
Flipkensová na sieti zakončila druhým volejom.
15-30
Metensová forhendom po čiare zakončila výmenu druhým úderom.
15-15
Ale vzápätí si pripisuje aj druhú dvojchybu.
0-15
Mertensová si dovolila eso von z kurtu z druhého podania.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Elise Mertensová.
0:6
importantKužmová zakončila prvý set bekhendom do siete a belgický pár zatiaľ jednoznačne potvrdzuje úlohu favoritiek, pretože slovenskému páru uštedril nepopulárneho kanára!
15-40
importantKužmová pokazila forhend od základnej čiary a Belgičanky majú k dispozícii hneď tri setbaly!
15-30
Ani bekhendový volej Mihalíkovej sa nedostal cez sieť.
15-15
Mihalíková si neporadila na sieti s forhendovým returnom Mertensovej.
15-0
Kužmová začína podanie na odvrátenie kanára priamym bodom.
0:5
0:5
0:5
Ďalším bodom z podania zakončila gem, po ktorom belgický pár vedie 5:0 v prvom sete.
30-40
Flipkensová v dôležitej chvíli pridala priamy bod.
30-30
Kužmová teraz však bekhendom po čiare prestrelila Flipkensovú.
15-30
Skvelý bekhendový volej na sieti od Flipkensovej, ktorá potvrdzuje skúsenosti zo štvorhry.
15-15
Priamy bod pre Flipkensovú.
15-0
Mihalíková zahrala aspoň skvelý lob, ktorý môže trochu povzbudiť slovenský pár.
0:4
importantFlipkensová teraz výmenu sama rozhodla presným útokom zakončený volejom na sieti a favorizované Belgičanky vedú 4:0 v prvom sete!
15-40
importantĎalší vydarený return Mertensovej, s ktorým si Mihalíková neporadila a sú tu ďalšie brejkbaly!
15-30
Aspoň podaním si teraz pomohla Mihalíková.
0-30
Dobrý return Mertenesovej, ktorý už Mihalíková nevrátila.
0-15
Ani tento gem nezačína dobre pre naše dievčatá, ktoré prehrali prvú výmenu.
0:3
0:3
0:3
Flipkensová však už na sieti nezaváhala a belgický pár vedie už 3:0 v prvom sete.
30-40
Kužmovej smeč stačil po dobrom returne Mihalíkovej, takže gem ešte pokračuje.
15-40
Kužmovej return sa nezmestil do kurtu a sú tu dva gembaly.
15-30
Napravila ju však priamym bodom.
15-15
Prvá dvojchyba má na konte aj Mertensová.
0-15
Flipkensová na sieti zahrala presný forhendový volej.
0:2
importantNakoniec dvojchyba Kužmovej, a tak je tu pomerne zbytočne stratené podanie a belgický pár vedie 2:0 v prvom sete.
40-40
importantAle zbytočná chyba Kužmovej, ktorá nedokázala zakončiť výmenu na sieti forhendom zo vzduchu a je tu rozhodujúci bod.
40-30
Predsa len gembal pre slovenské tenistky po dobrom podaní Kužmovej.
30-30
Flipkensová sa nenechala zaskočiť pokusom o obhodenie od Kužmovej a pripísala si víťazný volej.
30-15
Mihalíková dorazila výmenu na sieti po dobrom podaní Kužmovej.
15-15
Priamy bod pre Kužmovú.
0-15
Flipkensová ihneď od returnu útočila a prišla si po víťazný smeč.
0:1
Mertensová zvládla forhendový volej na sieti a Belgičanky idú do vedenia 1:0 v prvom sete.
40-40
Po ese Flipkensovej je tu rozhodujúci bod.
40-30
importantÚtočná hra slovenských tenistiek a po Kužmovej smeči sú tu dva brejkbaly!
30-30
Mihalíková zvládla na sieti zaskočiť Mertensovú, ktorá pokazila forhendový volej.
15-30
Flipkensová si pripisuje priamy bod.
15-15
Flipkensová chcela po podaní prejsť na sieť, ale Kužmová ju prestrelila bekhendom.
0-15
Jednoduché zakončenie na sieti pre Mertensovú.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vo štvorhre sa predstavia na slovenskej strane Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková, proti ktorým nastúpia dve skúsené belgické deblistky Kirsten Flipkensová a Elise Mertensová, a preto tak budú aj jasnými favoritkami. O prakvapenia sa však dnes už postarali Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová vo dvojhre, tak prečo by sa ďalšie nemohlo zrodiť aj vo štvorhre.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:10.
Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Pohár Billie Jean Kingovej 2022: Kužmová a Mihalíková prehrali s Flipkensovou a Mertensovou