Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Bude tam aj Rybáriková. NA WTA Elite Trophy štartujú dve grandslamové víťazky

Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. okt 2017 o 13:20

Formát a herný systém turnaja je jedinečný oproti iným podujatiam.

BRATISLAVA. Okrem Slovenky Magdalény Rybárikovej už je známych aj zostávajúcich 11 účastníčok turnaja WTA Elite Trophy na tvrdom povrchu v čínskom Ču-chaji s právom účasti pre hráčky na 9. - 19. mieste v Porsche Race 2017 plus jednu držiteľku voľnej karty.

Ženská tenisová asociácia (WTA) šesť dní pred začiatkom tzv. malých MS zverejnila konečnú podobu poľa účastníčok.

Dve grandslamové víťazky

Sú nimi Francúzka Kristina Mladenovicová, Američanky CoCo Vandeweghová, Sloane Stephensová, Rusky Anastasia Pavľučenkovová a Jelena Vesninová, Lotyška Anastasija Sevastovová, Nemky Julia Görgesová a Angelique Kerberová.

Austrálčanka Ashleigh Bartyová, Češka Barbora Strýcová, Magdaléna Rybáriková a držiteľka voľnej karty Číňanka Šuaj Pcheng.

Právo účasti, ktoré im zaručovalo renkingové postavenie, nevyužili Američanka Madison Keysová a skúsená Ruska Svetlana Kuznecovová. Dôvodom je zdravotná indispozícia. Kuznecovová vynechala minulotýždňový moskovský Kremlin Cup pre zranenie zápästia.

Medzi účastníčkami v Ču-chaji figurujú dve grandslamové víťazky - Angelique Kerberová (Australian Open 2016 a US Open 2016) a Sloane Stephensová (US Open 2017).

Rybáriková si chce vrchol sezóny užiť

Aktérky predstavujú dovedna 11 turnajových titulov, ktoré získali v roku 2017. Kristina Mladenovicová a CoCo Vandeweghová si odkrútia debut na tomto podujatí.

"Sme veľmi radi, že môžeme predstaviť kompletné pole účastníčok na WTA Elite Trophy Ču-chaj. Sme presvedčení, že všetky hráčky si po úžasnej sezóne vybojovali zaslúžene svoju účasť medzi najlepšími.

Ich mená sú garanciou vysokej úrovne tenisu na tomto podujatí pre fanúšikov z celého sveta," uviedol turnajový riaditeľ José Miguel García na webe WTA.

Slovenka Magdaléna Rybáriková vo štvrtok odcestuje do Číny, účasť na jednom z vrcholov sezóny si chce čo najväčšmi užiť.

"Už počas turnaja v Moskve som dostala e-mail od Tenisovej asociácie žien, že mi gratulujú k štartu na Elite Trophy. Neviem, ktorá hráčka či hráčky sa odhlásili. WTA špecifikovala, že som nad čiarou, teda nie náhradníčka," povedala už pred pár dňami pre agentúru SITA 29-ročná piešťanská rodáčka Rybáriková.

Jedinečný formát

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková štartovala na malých MS už pred ôsmimi rokmi: "Vtedy to bolo v Indonézii. Bali bolo nádherné. Teraz je paradoxom, že som hrala v marci práve v Ču-chaji v rovnakom komplexe ako bude Elite Trophy.

Zapálil sa mi prst na ruke, nedohrala som zápas 1. kola kvalifikácie ´šesťdesiatky´ ITF, z dvoch naplánovaných podujatí nečakane bol iba krátky ´výlet´ do Ázie. Ak by niekto vtedy predpovedal, že sa do toho dejiska vrátim na konci sezóny na šampionát, určite by som tomu neverila..."

Formát a herný systém turnaja v juhočínskom pobrežnom meste Ču-chaj je jedinečný oproti iným podujatiam v kalendári WTA.

Účastníčky WTA Elite Trophy rozdelia do štyroch skupín po tri hráčky. Tam si zahrajú systémom každá s každou a víťazky všetkých štyroch skupín postúpia do semifinále.

Súvisiace články