Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Strýcová neodpustí Plíškovej prestup trénera. Už nie sme kamarátky, vraví

Barbora Strýcová. (Autor: TASR/AP)
Zoran Boškovič|Publikované 18. okt 2017 o 13:35

Tréner Tomáš Krupa opustil Barboru Strýcovú. Bude viesť Karolínu Plíškovú.

BRATISLAVA. Vo finále v Linzi zastavila skvelú púť slovenskej tenistky Magdalény Rybárikovej. Barbora Strýcová získala titul.

Po úspešnom pôsobení v Rakúsku však česká tenistka nemá len slová radosti a chvály. Trofej priniesla do Prahy a miestnym médiám odpovedala aj na odchod trénera Tomáša Krupu, ktorý po tohtoročnom US Open dostal ponuku od českej tenisovej jednotky Karolíny Plíškovej.

"Textovou správou mi dal vedieť, že ide ku Karolíne. Ranilo ma to. Tomáš nie je môj majetok, ale takýto spôsob komunikácie som si nezaslúžila," vyhlásila podľa idnes.cz Strýcová.

Strýcová a Plíšková si boli na okruhu pomerne blízke. Nastupovali spolu vo fedcupových štvorhrách, na turnajoch sa stretávali i mimo kurtu.

"Slovo kamarátka by som vo vzťahu ku Karolíne už nepoužívala. Náš vzťah je na bode nula. Keď mi povedala, že má záujem o môjho trénera, jej manažér pán Hrdlička už bol uňho. Zrodilo sa to za mojím chrbtom," pokračovala Strýcová.

Michal Hrdlička je zároveň Plíškovej snúbencom. V súčasnosti sa v Singapure spolu pripravujú na Turnaj majsteriek, Plíšková je totiž svetovou trojkou rebríčka WTA.

"Nie je na programe dňa sa k tomu vyjadrovať. Karolína sa pripravuje na vrchol sezóny. Poviem len, že z našej strany všetko prebehlo korektne. Tomáša Krupu sme oslovili, na budúci rok nemal žiadne záväzky. Karolína o tom Barboru informovala z očí do očí. To je podľa mňa korektné jednanie," tvrdí Hrdlička.

Podobný problém už mala aj samotná Plíšková, ktorá ťažko niesla minuloročný odchod trénera Jiřího Vaňka k Petre Kvitovej. Strýcová zatiaľ nového trénera nemá.

"Sústredila som sa na zápasy. Niečo v hlave mám, ale rozhodnutá nie som," dodala 31-ročná Strýcová.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články