Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Ivaniševič sa vo Wimbledone nechce plaziť po kurte ako prasa

TASR|10. jún 2003 o 14:47

Londýn 10. júna (TASR) - Chorvátsky tenista Goran Ivaniševič po prehre v 1. kole turnaja ATP v Queense s Čechom Janom Vacekom spochybnil svoju účasť ...

Londýn 10. júna (TASR) - Chorvátsky tenista Goran Ivaniševič po prehre v 1. kole turnaja ATP v Queense s Čechom Janom Vacekom spochybnil svoju účasť na grandslamovom turnaji vo Wimbledone, kde v roku 2001 triumfoval ako držiteľ voľnej karty.

"Wimbledon je pre mňa mimoriadne dôležitým turnajom, nechcem sa však len plaziť po kurte ako také prasa. Túžim po tom, aby som na dvorcoch All England Clubu dosiahol opäť nejaký pozoruhodný výsledok, ináč tam ani nemá význam cestovať," povedal 31-ročný Ivaniševič.

Chorvátskeho hráča od wimbledonského triumfu prenasledujú zdravotné problémy. V roku 2002 sa musel podrobiť operácii ramena, v posledných mesiacoch laboroval so zraneným lakťom, ktorý ho trápil aj v pondelňajšom súboji proti Vacekovi.

"Od marcového turnaja v Miami som nehral súťažný zápas a odvtedy uplynulo už jedenásť týždňov, preto som počítal s tým, že s Vacekom nemusím uspieť. Nečakal som však, že prehrám 2:6, 2:6 a momentálne vážne uvažujem o tom, že vo Wimbledone nebudem štartovať," dodal tenista povestný svojím delovým podaním.

Súvisiace články