Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Vyradili svetové jednotky. Polášek s Peersom zabojujú v Indian Wells o finále

John Peers (vľavo) a Filip Polášek. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. okt 2021 o 10:35

Slovensko-austrálska dvojica stratila iba päť gemov.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Filip Polášek a Austrálčan John Peers sa na turnaji ATP v americkom Indian Wells prebojovali už do semifinále štvorhry mužov.

V stredajšom štvrťfinále si ako sedmičky turnaja poradili s najvyššie nasadeným chorvátskym párom Nikola Mektič, Mate Pavič za 59 minút 6:2, 6:3 a dostali medzi štyri najlepšie dvojice na tomto podujatí.

Polášek sa posunul vo virtuálnom rebríčku

Po strede je Polášek vo virtuálnom deblovom rebríčku na deviatej pozícii, kam sa posunul z 10. postu, Peersovi poskočil z 23. na 18. priečku.

Polášek s Peersom previedli pomerne jednoznačnú jazdu. V prvom sete dvakrát brejkli súperov a sami si udržali servis, získali ho tak hladko 6:2.

V druhom im na triumf 6:3 stačil aj jeden brejk pri vlastnej stopercentnej bilancii na podaní. Na postup ďalej využilo slovensko-austrálske duo hneď prvý mečbal.

Za účasť v semifinále majú Peers s Poláškom istotu 360 bodov do deblového rebríčka a spoločného šeku na 117 240 dolárov.

Môže naraziť na Dodiga

Chorváti pred turnajom v Indian Wells okupovali prvé resp. druhé miesto, čo sa v pondelok nezmení, no vymenia si miesta. Novou svetovou jednotkou vo štvorhre bude Mektič a Pavič klesne na druhý stupienok.

Zaujímavosťou je, že Polášek s Peersom sú spolu len krátko a aktuálne z ostatných dvanástich duelov vyhrali desať. Na US Open v New Yorku vypadli v semifinále a nedávno v San Diegu prehrali vo finále.

Tridsaťšesťročný slovenský deblový špecialista môže v semifinále naraziť na svojho predchádzajúceho deblového partnera Chorváta Ivana Dodiga, ktorého po boku Brazílčana Marcela Mela čaká štvrťfinále proti talianskemu páru Fabio Fognini, Lorenzo Sonego.

V prípade prieniku do finále sa Dodig môže dostať v rebríčku pred Poláška.

Súvisiace články