Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Džumhur sa stal prvým Bosniakom s titulom z ATP World Tour

Damir Džumhur. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. sep 2017 o 14:53

Slovenskí tenisoví reprezentanti sa v Davis Cupe stretnú s Bosnou a Hercegovinou.

PETROHRAD. V stredu Slovákom vyžrebovali tenistov z Bosny a Hercegoviny na finálové 2. kolo I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 reprezentačných družstiev mužov.

V nedeľu sa Damir Džumhur stal prvým hráčom zo spomenutej balkánskej krajiny s titulom vo dvojhre na podujatí hlavnej profesionálnej úrovne ATP World Tour.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Sarajeva triumfoval na tvrdom povrchu v hale v ruskom Petrohrade a v pondelok poskočil z 55. na rekordné 40. miesto vo svetovom rebríčku.

"Bolo to už moje druhé finále, napriek tomu ma spočiatku zväzovala veľká nervozita. Nevedel som sa dostať do rytmu a hľadal som moju optimálnu hru.

Spomenutá predchádzajúca finálová skúsenosť mi však v konečnom dôsledku predsa len výrazne pomohla a napokon som predviedol obrat. V závere som si už počínal dobre. Je to najkrajší deň môjho života," povedal podľa webu Asociácie tenisových profesionálov (ATP) Džumhur po triumfe 3:6, 6:4, 6:2 nad Talianom Fabiom Fogninim.

Džumhur sa v ostatnom období najprv dostal do semifinále v mexickom Los Cabos, potom bol vo finále v americkom Winstone-Saleme a napokon sa predral do 3. kola na newyorských grandslamových US Open.

Proti Norbertovi Gombosovi má bilanciu 3:2 (pričom viedol 3:0), s Lukášom Lackom aj Martinom Kližanom stojí 0:1, s Jozefom Kovalíkom zaostáva 1:2 (aj s juniorským obdobím je to však 3:2) a s Andrejom Martinom je jeho skóre 0:2.

Súvisiace články