Tenis: Djokovič na Masters Cupe s druhou prehrou

Novak Djokovič (hore) prehral aj s Richardom Gasquetom (dole).
Novak Djokovič (hore) prehral aj s Richardom Gasquetom (dole). (Autor: REUTERS)
SITA|13. nov 2007 o 12:01

ŠANGHAJ 14. novembra (SITA) - Francúzsky tenista Richard Gasquet zaznamenal vo svojej premiérovej účasti na Masters Cupe v Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale) na druhý pokus prvé víťazstvo.

Osmička turnaja zdolala v utorkovom stretnutí Zlatej skupiny tretieho nasadeného Srba Novaka Djokoviča za 85 minút 6:4, 6:2. Gasquet má po dvoch zápasoch na konte jedno víťazstvo a reálnu šancu na postup do semifinále. Djokovič si svoju postupovú možnosť druhou prehrou vo dvoch setoch výrazne skomplikoval.

S výnimkou záveru prvého setu mal súboj dvoch debutantov na turnaji majstrov plne pod kontrolou 21-ročný Francúz. O rok mladší Srb sa chytil v prvom sete za stavu 1:4, ale stratu dvoch brejkov už nedohnal a set prehral 4:6. V druhom dejstve bol už bývalý najlepší svetový junior pánom na centrálnom dvorci v hale Qi Žong. Gasquet zahral o desať víťazných úderov viac ako jeho súper (bilancia 25:15) a o 10 nevynútených chýb menej (17:27). V treťom vzájomnom dueli zdolal Francúz Srba vôbec po prvý raz.

O druhý utorkový duel Zlatej skupiny sa postarajú po 12.30 h SEČ Španieli Rafael Nadal a David Ferrer.