Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hantuchovú dojal príchod legendy. Nečakala som to, vraví

Daniela Hantuchová sa lúčila s kariérou. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Miloslav Šebela|Publikované 16. nov 2017 o 10:47

Tenis zostane navždy v mojom živote, vraví bývalá slovenská tenistka.

BRATISLAVA. Na turnajoch WTA i na grandslamoch uspela proti nej iba jediný raz a aj to vďaka skreču. Pri rozlúčke s aktívnou kariérou sa dočkala prvého víťazstva.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v rámci exhibície Tennis Champions zdolala Belgičanku Kim Clijstersovú.

„Daniela je skvelá hráčka a môže byť vzorom pre mnohé dnešné tenistky,“ vravela o nej bývalá svetová jednotka.

Hantuchovej rozlúčku s veľkým tenisom sprevádzali hviezdy. Okrem Clijstersovej si zahrali aj Dominik Hrbatý či bývalá svetová dvojka Tommy Haas. Na kurte bol na chvíľu aj generálny manažér hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan. V hľadisku sa s Hantuchovou lúčili tréneri, spoluhráčky z Pohára federácie a mnohé osobnosti.

Bývalá tenistku však prekvapil až úplný záver večera. Keď na konci vystúpil z hľadiska vysoký muž a s raketou v rukách kráčal smerom na kurt, rozplakala sa. Z kurtu vtedy ustúpili aj Clijtersová s Hrbatým a Haasom.

Posledný raz poslala loptičku na kurt proti svojmu veľkému idolu – Miloslavovi Mečířovi.

Hrbatý na skútri, Kiska aj Šatan. Takto vyzeral exhibičný tenisový večer (fotogaléria): fotogaléria

22.1.2018

Chcela hrať ako Mečíř

„Olympijské finále v Soule bol moment, keď som videla prvý raz tenis v televízii. Od piatich rokov ste boli pre mňa najväčšou inšpiráciou. Každý večer som zaspávala s malou raketkou, vašou podpísanou fotografiou a snívala som, že sa jedného dňa dostanem na olympiádu. Ten sen sa mi splnil aj vďaka vám,“ hovorila Hantuchová so slzami v očiach.

Mečířov príchod bol tajný. Moderátor exhibície počas celého večera dlhoročného daviscupového kapitána, ktorý sedel v hľadisku, nespomenul. Mečířovo meno nebolo ani v programe, s ktorým rátala tenistka. Organizátori ju prekvapili.

„Vôbec som to nečakala. Krajší záver si neviem predstaviť. Bolo to veľmi emotívne. Na konci sa mi však nevybavili spomienky na momenty v kariére, ale skôr to bolo o ľuďoch, ktorí tu dnes boli a čo všetko pre mňa spravili,“ vravela Hantuchová.

Prekvapením večera bol príchod Miloša Mečířa. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)

Priznala, že nečakala, že bude pre ňu rozlúčkový večer taký emotívny. Slzy nedokázal zadržať ani Hrbatý.

„Daniela vyhrala veľké turnaje, vyhrala Fed cup, ale asi nikdy neplakala tak ako teraz. V tom poslednom momente si uvedomíte, čo všetko ste dosiahli a vyhrali. To je niečo, čo nám športovcom zostáva v srdci a prečo ten šport robíme. Nehrá sa pre peniaze, ale pre víťazstvá a preto, že ten šport milujeme,“ opisoval Hrbatý.

Pohodové Vianoce po 22 rokoch

Hantuchová si nemyslí, že s tenisom nadobro skončí. Momentálne si však chce dať od neho pár mesiacov pauzu. Obdobie, keď nemusí všetko podriaďovať profesionálnej kariére a termínovému stresu, si užíva.

Tenis ma naučil prijať prehry. Pretože ak nie ste Roger Federer, tak väčšinu času odchádzate z turnajov s prehrou.


Daniela Hantuchová, bývalá slovenská tenistka

„Teším sa na to, že po 22 rokoch môžem mať pohodové rodinné Vianoce. Jedna nádherná etapa sa skončila. Tenis sa však pre mňa nekončí. Nemôžete sa rozlúčiť s niečím, čo milujete a čo je súčasťou vášho života 25 rokov. Ale teším sa na novú etapu vo svojom živote,“ vravela.

„Tenis ma naučil prijať prehry. Pretože ak nie ste Roger Federer, tak väčšinu času odchádzate z turnajov s prehrou. Nie je ľahké vedieť to akceptovať. Tým, že som od toho posledné mesiace vzdialenejšia, tak s odstupom času vnímam, čo všetko mi tenis do života dal,“ doplnila Hantuchová.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.